Správne tieňovanie očí. Vyskúšajte sa!

Mejkap, oči, tiene, oko

Rozmýšľate nad tým, či ťahy vašou rukou sú správne? Nevyzerá vaše líčenie očí stále podľa vašich predstáv? Tak siahnite po skvelých tipoch, ktoré vás navedú na to, ako sa dokonale vyhrať s plynulosťou očného mejkapu.

Kvalita produktov ovplyvňuje výsledok

Pokiaľ ste si doteraz mysleli, že pekné líčenie je len otázkou techniky, tak je to len polovičná pravda. Mejkap totiž musí byť kvalitný a trvácny bez toho, aby sa rozmazával alebo hoci už len zle aplikoval. Kvalitný očný tieň alebo ceruzka je ľahko použiteľný, jemný, netrúsi a neláme sa. Ceruzka by sa mala dať rozmazať len tlakom, nie svojvôľne. Farby by mali mať silný pigment a musí zvládnuť rozlišnosť intenzít líčenia. Jeden a ten istý očný tieň sa musí dať naniesť aj jemne, no aj veľmi výrazne.

Pomôcky – bez nich to nejde

V neposlednom rade je podstatou pozitívneho výsledku pomôcka – štetec. Mal by byť vyrobený z prírodného vlákna a nemal by sa rozhniezďovať. Ak vám vypadávajú často z neho chĺpky, môže to byť tiež signálom nekvality. Z prírodného štetca neopadáva toľko farba po nanesení, ako zo syntetického. Najideálnejším variantom je rozvetvený typ štetca. Zväčša býva biely, pretože osvedčená je kozia srsť, z ktorej sa kvalitné štetce vyrábajú.

Ako na to?

Očný tieň nanášajte štetcom po malých dávkach. Metódou vrstvenia skôr docielite želaný efekt, ako jednorázovým veľkým nánosom farby a prípadným zotieraním. Aplikujte ho pozdĺž mihalníc po celej ploche viečka (ako cítite očnú guľu). Kvalita líčenia je väčšia, ak štetcom rozotierate tieň v protichodných smeroch. Vypracovanie plynulosti dokážete len neustálym pretieraním tých istých miest, pričom je potrebné si uvedomovať, kde má byť najväčšia intenzita a kde už farba musí prechádzať dostratena.

Štýlov líčenia je mnoho, preto neexistuje jediná správna formulka pre postup. V každom páde, platná je zásada, že tvar líčenia sa poddáva tvaru oka a obočia, čiže sa nesie v pol oblúkovitom útvare. Medzi tmavým tieňom a obočím je štandardne pol centimetrový priestor pre rozjasňujúci efekt, resp. svetlý očný tieň, do ktorého by mal prechádzať tmavý plynule. Tieto vzdialenosti sú len približné. Odvíjajú sa od veľkosti plochy na líčenie, ktorá je ohraničená okom a jeho vzdialenosťou k obočiu. Prechod sa dá vypracovať aj prstom jemným tlakom a rozmazaním plochy medzi farbami.

Očné tiene si môžete pozrieť v týchto e-shopoch:

Vnútorný kútik oka zvyčajne býva presvetlený rovnako ako nadočnicový oblúk. Vo vonkajšom kútiku musíme niekde urobiť zakončenie líčenia, preto si treba zvážiť, či ideme robiť tzv. mačacie oči, kedy tieň ťaháme smerom dohora, ako keby ku chvostu obočia. Je však možnosť už tesne za vonkajším kútom oka tieň ťahať rovno do strany.

Správny výsledok nie je tak o množstve použitého materiálu, ale o jeho vypracovaní. Preto sa nebojte manipulácie so štetcom.

Pozrite si FOTOGALÉRIU k článku TU

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk