Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Konflikt,  dvaja, pár, vzťahy,
Thinkstock
7. septembra 2019 LifestyleSex a vzťahy od DamskaJazda.skSITA

Ste sexuálne vyčerpaná? Prezradíme vám, ako sa dobiť!

Myšlienka „dobíjania sexuálnej batérie v tele“ nie je nová. Vedeli to už taoisti v starovekej Číne. A niečo vám o tom prezradíme aj my!

Taoisti v starovekej Číne už pred tisícročiami zistili, že v ľudskom tele existuje určitý tok energie, ktorú po vyčerpaní možno opäť obnoviť. Starovekí taoistickí filozofi tvrdili, že zdravú rovnováhu telesnej energie možno dosiahnuť pomocou stimulovania, napríklad akupunktúrou takzv. meridiánových bodov, ktoré sa nachádzajú na celom tele, čo platí aj pre oblasť genitálií. Ako chodidlá a ruky, aj penis a vagína sú reflexologické zóny – oblasti, ktoré ak sa správne masírujú, stimulujú tok energie tak, aby sa vyrovnala jej hladina v celom tele.

Prečo sa vlastne sexuálne vybijeme?

Istá americká modelka napísala začiatkom sedemdesiatych rokov knihu memoárov o jednom nezvyčajnom experimente. Strávila celé dni milovaním takmer bez prerušenia. Na tretí deň sa sťažovala, že už nie je schopná dosiahnuť orgazmus. Prečo? Daná modelka s trochou nadsádzky opísala, čo sa môže stať každému, keď sa chce stále milovať. Mozog zasiahne a vynúti si oddych, aby chránil telo pred smrťou z orgazmu.

Každý z nás má totiž určitú hranicu sexuálnej aktivity. Keď ju prekročíme, prestávame sexuálne „fungovať“, kým sa naše telo opäť nezotaví alebo môžeme skúsiť cvičenie na „dobitie batérie“ v tele.

Ako obnoviť tok sexuálnej energie?

Energia sa samozrejme obnovuje spánkom. Taoisti však tvrdia, že podobne ako akupunktúra a reflexológia, môžu energiu obnoviť aj niektoré sexuálne aktivity, ktoré rovnomerne stimulujú energetické body na pohlavných orgánoch.

Cvičenie na čerpanie energie

Môžete si ho urobiť aj sama. Stačí si nájsť chvíľu samoty pre seba. Pohodlne sa usaďte. Uvoľnite sa a sústreďte sa na vlastné dotyky. Jednou rukou si začnite striedavo masírovať prsníky a druhú ruku pritláčajte na vchod do vagíny. Stiahnite svaly vagíny a konečníka, ako keby ste chceli ovládnuť močenie. Vydržte tak čo najdlhšie, potom sa uvoľnite a znovu opakujte dvadsaťkrát. Snažte sa počet opakovaní zvýšiť.

Dôležité je nerobiť nič nasilu, byť uvoľnená, nenútená a milovať vlastné telo.

Odporúčané

K téme

Vyberte si, ktoré šaty sa vám najviac páčia. Podľa toho zistíte, aká ste žena a čo si myslia o vás muži 10 stratégií, ako dostať chlapa do chomúta

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.