Stephen Lang si zopakuje zápornú rolu z filmu Avatar

Stephen Lang
Stephen Lang SITA/AP

Napriek tomu, že jeho postava v prvom filme zahynula, objaví sa 61-ročný herec aj v jeho troch pokračovaniach.

Americký herec Stephen Lang si zopakuje zápornú rolu zo snímky Avatar (2009) aj v jej troch pripravovaných pokračovaniach. Zaujímavosťou je, že sa tak stane napriek úmrtiu jeho postavy v prvom filme.

Steven bol pozoruhodný, je pre nás potešením, že je späť. Nepoviem vám presne ako sa do príbehu vráti, avšak je to koniec koncov vedecko-fantastický film. Jeho postava sa bude vyvíjať do skutočne neočakávaných polôh,“ povedal režisér Avatara James Cameron. „Naozaj sa teším na spoluprácu s týmto talentovaným hercom, ktorý sa tiež stal mojím dobrým priateľom,“ dodal.

Snímku Avatar 2 by mali začať nakrúcať už v októbri 2014, pričom v rovnakom čase chcú filmári tiež pracovať na jej dvoch pokračovaniach. Prvá časť trojdielnej ságy by mala prísť do kín v decembri 2016, ďalšie dva diely budú mať premiéru vždy s ročným odstupom.

Okrem Langa by si úlohy v sérii mali zopakovať aj Sam Worthington a Zoe Saldana.

Šesťdesiatjedenročný Stephen Lang je rodákom z New Yorku. Na filmovej scéne na seba prvý raz upozornil snímkou Smrť obchodného cestujúceho (1985), v ktorej si zahral po boku Dustina Hoffmana. Následne sa objavil aj v prvom z filmov o Hannibalovi Lecterovi s názvom Lovec ľudí (1986).

Okrem toho sa divákom predstavil aj v snímkach ako Gettysburg (1993), Diablov advokát (1993), Verejní nepriatelia (2009), Muži, čo čumia na kozy (2009) či Barbar Conan (2011).

Informácie pochádzajú z webstránky www.aceshowbiz.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk