Štvorročná dizajnérka navrhla novú kolekciu pre módny dom

Štvorročná „dizajnérka" navrhla novú kolekciu pre módny dom
wwwjcrew.com

Malá škôlkárka pre americkú módnu značku vytvorila jarnú kolekciu deviatich šiat.

O navrhnutí vlastnej módnej kolekcie sníva mnoho mladých žien, od detských snov k realite však často vedie dlhá cesta. Škôlkárka Mayhem je výnimkou, ktorá potvrdzuje pravidlo – americký módny dom J. Crew ju oslovil, aby pre nich navrhla jarnú kolekciu šiat. Na tom by nebolo nič zvláštne – mladá dizajnérka však má len štyri roky.

Papierová princezná

Štvorročná „dizajnérka" navrhla novú kolekciu pre módny dom
wwwjcrew.com

Mayhem vzbudila pozornosť médií, keď jej mama Angie na internete zverejnila kolekciu jej papierových šiat, ktoré kopírovali garderóby slávnych žien z červeného koberca. Matka vtedy vysvetlila, že Mayhem sa dostala do fázy, kedy si neustále skúšala jej svetre a šaty. Unavená hľadaním svojho oblečenia v škatuliach na hračky dcére navrhla, aby si spolu vyrobili papierovú kolekciu oblečenia. Z jednoduchého nápadu sa bleskovou rýchlosťou stal zábavný koníček, ktorý zaujal ľudí na celom svete. Ponuka od ľudí z brandže na seba nenechala dlho čakať.

Dizajnéri z módneho domu J. Crew škôlkárku oslovili, aby im pomohla s jarnou kolekciou. Dievčatko zásobili papierom, darčekovou lepiacou páskou, glitrami a korálkami a nechali ho, aby sa kreatívne zahralo. Papierové návrhy nakoniec dizajnéri „prekopírovali“ na látkovú kolekciu.

Z detskej izby do módneho domu

„Keď sme sa s Mayhem stretli prvýkrát, boli sme zvedaví, ako bude pracovať. Boli sme v úžase, keď sme videli, ako toto štvorročné dievčatko puntičkársky skladá záhyby na plisovanej sukni a premyslene ukladá kamienky na top, ktorý práve vytvorilo. Má veľmi vynaliezavú a tvorivú osobnosť, ktorou nás dostala,“ uviedla hlavná dizajnérka zodpovedná za módne strihy značky J.Crew Jenny Cooper.

Mayhem, ktorá hľadá inšpiráciu všade, kam sa pohne – od návštevy morského akvária, cez čítanie Disneyoviek až po sledovanie odovzdávania hudobných či filmových cien – bola z dňa prežitého v módnom dome nadšená. „Veľmi sa mi to páčilo,“ prezradila mladučká dizajnérka, ktorá následne sledovala proces premeny kolekcie jej deviatich papierových šiat na látkové.

Štvorročná „dizajnérka" navrhla novú kolekciu pre módny dom
wwwjcrew.com

Hoci si Angie myslela, že s papierovými šatami pôjde len o chvíľkovú zábavu, zdá sa, že jej dcéra má našliapnuté na slušnú kariéru. „Po tom, ako sme vytvorili prvé šaty, ma Mayhem na druhý deň prosila o ďalšie. A na ďalší deň opäť. Asi nikto nie je prekvapený viac ako ja, že ich chce stále vytvárať aj po toľkých mesiacoch. Netuším, ako dlho ich bude chcieť ešte tvoriť, ale kým sa tomu bude chcieť venovať, budeme v tom pokračovať,“ dodala matka talentovanej dizajnérky.

www.forbes.com, wwwjcrew.com

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk