Suchá pokožka na tvári. Odhaľte jej príčinu!

suchá pokožka
Zdroj foto: www.gettyimages.com

Trápia vás lokálne podráždené plochy na tvári a neviete si dať rady? Povieme vám, kde je problém.

Vedeli ste, že podľa toho, v ktorej zóne vaša pleť trpí suchosťou, môžete identifikovať pôvod problému? Je to tak. Preto ak je váš nos suchý, alebo povedzme pery, môže sa dôvod suchosti líšiť.

Suchá pokožka v oblasti očí a obočia

V prvom rade by ste mali rozlišovať, či ide naozaj len o suchú kožu, alebo dochádza dokonca k odlupovaniu. V druhom prípade je potrebné navštíviť dermatológa. Sprievodným znakom je svrbenie.

Štandardne suchá pokožka je buď drsná na dotyk, alebo sa jemne šúpe. Suchosť môže byť spôsobená používaním nevhodnej kozmetiky, alergiami, prípadne ak si často šúchate očné viečka.

Popraskané pery. Zdvojnásobte ich ochranu v zime…

Suchá oblasť nosa

Vplyvom chladného počasia sa v dôsledku nízkej vlhkosti vzduchu a chladom spôsobuje vysychanie pokožky. Môže však byť spôsobené aj nádchou a častým trením nosa. V neposlednom rade býva veľký problém príliš drsné mydlo, resp. so zložkami málo hydratačnými a veľmi vysušujúcimi.

Suché lícne partie

Málo pijete čistú vodu? Nedostatočná hydratácia a vystavovanie pokožky slnečnému žiareniu majú najčastejší vplyv na to, ako vyzerajú vaše líca. Odporúčame používať hydratačné krémy.

Suché pery a okolie pier

Suchosť počasia a dehydratácia je silný faktor praskania pier. Ak chcete tento problém odstrániť, mali by ste najmä viac prijímať tekutiny. Niektoré balzamy na pery nemajú až také priaznivé účinky, ako sa tvária, preto dôkladne zvážte ich kúpu. Nepríjemným problémom vysušovania je aj nadmerné oblizovanie pier. Môže viesť až k väčšiemu problému, ktorý napáda oblasť okolia pier.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk