Svadobné šaty vojvodkyne Meghan budete môcť vidieť na vlastné oči

Britain Royal Wedding
Meghan Markle leaves after her wedding ceremony at St. George's Chapel in Windsor Castle in Windsor, near London, England, Saturday, May 19, 2018. (Chris Jackson/pool photo via AP)

V rámci výstavy s názvom Kráľovská svadba: Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu, ktorá sa bude konať na hrade vo Windsore, bude vystavený aj päť metrov dlhý vyšívaný závoj.

Fanúšikovia a fanúšičky vojvodkyne Meghan, manželky britského princa Harryho, si budú môcť od októbra pozrieť jej svadobné šaty. Hodvábna róba od návrhárky Clare Waight Keller, umeleckej riaditeľky francúzskeho módneho domu Givenchy, je súčasťou výstavy A Royal Wedding: The Duke and Duchess of Sussex (Kráľovská svadba: Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu, pozn. SITA). Tá sa bude konať od 26. októbra do 6. januára na hrade vo Windsore, kde sa dvojica 19. mája zosobášila. Expozícia sa následne presunie do Škótska. V paláci Holyroodhouse v Edinburghu, ju bude možné navštíviť od 14. júna do 6. októbra.

Spolu so šatami vojvodkyne Meghan na expozícii vystavia aj jej päť metrov dlhý vyšívaný závoj, ktorý je tiež z dielne Waight Keller a sú na ňom zobrazené rôzne kvety zo všetkých krajín Britského spoločenstva národov. Návštevníci výstavy sa tiež budú môcť pokochať platinovou tiarou s diamantmi, ktorá patrila kráľovnej Márii. Tiaru, ktorú vyrobili v Anglicku v roku 1932, požičala vojvodkyni súčasná panovníčka Alžbeta II.

Spolu so šatami vojvodkyne zo Sussexu vystavia aj identickú kópiu uniformy regimentu označovaného ako Blues and Royals, ktorú mal na sebe oblečenú počas sobáša jej manžel. Originál bude totiž princ Harry v čase výstavy potrebovať, píše spravodajský portál BBC.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk