Svadobné účesy kráčajúce s dobou

Svadobné účesy kráčajúce s dobou
shutterstock.com

Trendy lomcujú aj vlasovou módou. Sú však také účesy, ktoré stále nevyšli z módy a sú mimoriadne žiadané v súčasnosti. Chcete vedieť aké?

Prichádza to krásne obdobie, o ktorom ste snívali ešte ako malé dievča. Svadba. Samozrejme, časť toto celého „haló“ okolo svadby je spojená so zdĺhavými vybavovačkami. Priestory, ľudia, jedlo… je toho naozaj dosť. Avšak príjemnejšie pre budúcu nevestu býva výber svadobných šiat, účesu a mejkapu.

Svadobné účesy kráčajúce s dobou
mmm shutterstock.com

Niektoré majú svoju predstavu, iné si nechajú poradiť od odborníkov. Stále sú obľúbené klasické účesy, ale aktuality v oblasti účesov a vlasové novinky občas tiež presvedčia.

Svadobný štýl Vintage

Existujú však účesy, ktoré sa nosia dlhé roky a stále sú najobľúbenejšie. Pokiaľ stále zvažujete, ako ozdobiť svoju korunu krásy, nechajte sa inšpirovať.

Svadobné účesy kráčajúce s dobou
mmm shutterstock.com

Nestarnúca elegancia

Veľmi jednoduchý a tak nádherný účes. Základ tvorí výplň pre účesy a vychádzame s jednoduchého drdolu, ktorý však na rozdiel od klasického, je poprekrývaný vlasmi po stranách. Zmyselne a jednoduchosť obohacujúco pôsobí, ak na boku účesu vypnete dva pramene vlasov do ľubovoľne zvlneného tvaru pomocou kulmy alebo žehličky.

Svadobné účesy kráčajúce s dobou
mmm shutterstock.com

Retro Popoluška

Svadobné účesy kráčajúce s dobou
mmm shutterstock.com

Asi všetky sme túžili ako malé po vlasoch, ako mala Popoluška na svadbe. Už vtedy sme vnímali ženskosť, ktorú dokonalo predvádza polovypnutý účes. Časť vlasov je spustená do chvostu a na hlave sú vlasy zvlnené a upnuté do objemu. Ak vlnám dáme ráznejší a ostrejší tvar, celkový dojem sa uberá do retro štýlu.

Štýlový dvojdrdol

Základom tohto účesu je objem. Krásne sa vynímajúce dva uzly nad sebou pôsobia veľkolepo a zároveň jednoducho. Dávajú účesu zaujímavosť a kreativitu, pričom stále zachováva ženskosť a jemnosť, ktoré si svadobný deň vyžaduje.

Princezná

Úplnou záchranou v prípade nerozhodnosti je tento nádherný drdol. Je to najjednoduchší účes, aký sa dá urobiť, takže ak vám vypadne náhodou kaderník, viete, ako sa vynájsť. V prípade polodlhých vlasov musíte uchopiť cop a otočiť ho smerom dovnútra, kde ho sponkami pozapínate.

V prípade dlhších alebo redších vlasov, siahnite po výplni. Zásadou je hladkosť účesu. Môže byť vpredu sčesaný, alebo vystúpený objem pomocou tupírovania. Ideálnym pomocníkom vám bude ozdoba okolo uzla, ktorá obohatí jednoduchý účes a dodá mu princeznovský nádych.

Zapletená koruna

Základ tohto účesu tvorí priberaný účes lemujúci obvod hlavy. Pôsobí dojmom, akoby ste mali s vlasov uvitý veniec. Nie je na ňom nič zložité, takže si môžete dopriať kombináciu aj s výraznými doplnkami.

Účes pre objem

Ak sa rozhodnete pre nadýchané vlasy, budete sa musieť zmieriť s tupírovaním. Vlasy sa pre začiatok natočia kulmou a následne sa dobrým hrebeňom musíte prepracovať k vysoko nadvyhnutému účesu. Tupírovaním docielite vnútorný objem, takže účes po zalakovaní dobre drží. Ďalej je už spôsob, akým jednotlivé pramene povypínate, na vás.

Klasický štýl

Klasika sa vždy nosila a vždy aj bude. Stále sú ženy, ktoré považujú štandardnú svadbu za najlepšiu, rovnako je tak aj so štandardným účesom. Klasika má viacero podôb a jedným z vyhľadávaných účesov je slangovo pomenovaná vianočka. Formou prepletania zopnuté vlasy v spodnej zóne hlavy tvarovo pripomínajú drdol.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk