Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Telo 696x360.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
reklama:
reklama:
reklama:
18. apríla 2017 LifestyleSkutočné príbehy od DamskaJazda.skSITA

Tajomný fakt: Vaše telo vie, kedy sa blíži smrť

Nikto z nás nepozná, kedy udrie jeho posledná hodina, aj keď…

Možno ste sa už stretli s tým, že niekto vo vašom okolí zažil podivnú predtuchu o tom, že čoskoro zomrie. A pritom išlo o zdravého človeka. Podobne, ako v nasledujúcich príbehoch, ktoré dokazujú, že existuje akási nevysvetliteľná tajomná intuícia.

Moja žena, ktorá mala len 20 rokov, raz prišla z práce domov a vyslovila túto náhodnú vetu: ‚Som tak unavená, možno na tom druhom svete si už konečne čoskoro odpočiniem,'“ spomína mladý muž, ktorý dodáva: „Na druhý deň sme mali autonehodu. Manželka zomrela, a ja som stále nažive ….

Smrť, predtucha smrti smrtka.jpg
www.fithacker.ru

Vlani v lete sme po rokoch s manželom prišli do mesta, kde sa narodil a vyrástol, a kde žil nejakú dobu so svojimi rodičmi,“ hovorí žena v strednom veku.Raz, keď stál na balkóne a pri pohľade na krajinu s výhľadom na rieku, nečakane povedal: ‚Verili by ste, že zomriem tu?‘ Samozrejme, že som bola prekvapená – môj manžel bol úplne zdravý. Ale o niekoľko týždňov neskôr zomrel náhle na infarkt.

reklama:

A podobných príbehov existuje veľa.

Americkí lekári Uilyam Grin , Stefan Goldstein a Alex Moss, študujú fenomén smrti už niekoľko rokov. Skúmali tisíce kazuistík pacientov, ktorí zomreli náhle. Zistili, že väčšina ľudí vytušili blížiacu sa smrť. Avšak, ich prezieravosť nespočívala v prorockých príhovoroch, alebo v predčasných prípravách na pohreb. Išlo o zvláštny psychický stav a snahu dať veci do poriadku, kým sú ešte nažive.

Dokonca mnoho ľudí krátko pred smrťou prežívalo depresiu, ktorá trvala od jedného týždňa až do šiestich mesiacov. Lekári sa domnievajú, že tieto podivné melancholické nálady sú spôsobené hormonálnymi zmenami v organizme. Psychologické funkcie v podobe smútku bez zjavnej príčiny majú pripraviť centrálnu nervovú sústavu k nevyhnutnému ukončeniu života. Takáto verzia zodpovedá názoru mnohých vedcov, že smrť je „posun vedomia do inej formy existencie, inej formy bytia.“ Prečo by sa inak telo potrebovalo psychicky pripraviť?

reklama:

A čo spôsobuje tajomnú schopnosť predvídať smrť? Odpoveď na túto otázku nájdete “ v Tibetskej knihe mŕtvych.“ Podľa východných kultúr sa ľudia skladajú z dvoch druhov hmoty: hrubej a jemnej. Hustú hmotu tvorí fyzické telo človeka. Duchovná povaha a to, čo nie je okom viditeľné, predstavuje jemnú hmotu. Ide o akýsi plášť duše.

Smrť nie je iba oddelenie jemného tela od fyzického tela. Jemné telo má svoju vlastnú auru, ktorú vidia jasnovidci. Farba a tvar aury prezrádza zdravotný stav človeka. Aurodiagnostika sa už dlho používa v mimozmyslovom liečiteľstve. Ľudia s touto astrálnou schopnosťou však z aury nedokážu predpovedať smrť.

Ale prečo človek dostane túto strašnú predtuchu? Má nejaký hlbší význam? Treba určite spomenúť zvláštny jav, ktorý už vedci vraj dávno odhalili počas laboratórnych štúdií: pred smrťou bunky živého organizmu uvoľnia zväzok rádioaktívnych lúčov. Poľský fyzik Janusz Slavinski vysvetľuje, že tento prúd vĺn, ak by bol dostatočne silný vo svojom prostredí, bol by schopný zachytiť v sebe informáciu o živote umierajúceho organizmu, vrátane zachovaných fragmentov vedomia a pamäti. Nie je to hlavný účel posledného signálu z umierajúcich buniek?

 O pokračovaní života po smrti hovoria všetky duchovné náuky. Jemné (subtílne) telo si presťahuje do iného sveta všetky informácie o umierajúcom tvorovi, inak povedané – jeho vedomie. Zomrie iba fyzické telo, myseľ aj naďalej existuje ako zväzok energie. Žiarenie z biologického tkaniva v čase smrti, zdá sa, dáva finálny signál jemnému telu vyslať nesmrteľnú dušu do vesmíru.
www.fithacker.ru
Ak sa vám článok páčil, ďakujeme, že sa oň podelíte.
reklama:

Odporúčané

K téme

5 tajomstiev krásy, ktoré pred mužmi nikdy neprezrádzame Nemáte radi zeleninu? Môže za to genetika!

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.