Tajomstvo vašich snov: Objavte ich skutočné posolstvo!

Snívať, sny, spánok, snívanie, spať, sen, žena, noc, oblak
Thinkstock

Sú naše sny fantázia alebo skutočnosť? Môžu predpovedať našu budúcnosť? Odpovede na tieto a ďalšie otázky nájdete v nasledujúcich riadkoch.

Sny fungujú ako prepojenie medzi našim fyzickým a duchovným životom. Slúžia nám na lepšie pochopenie vonkajšieho sveta bez obmedzenia, ohraničenia a posudzovania mysle. Rovnako nám prinášajú správy nášho podvedomia a zakódované posolstvá našej duše. Správy hovoria o tom, ako vníma a preciťuje naše vnútorné JA spojenie vonkajšieho sveta s tým vnútorným a majú nám byť pomocou pre zvládanie každodenného života.

V sne naša duša voľne vyletí z tela a astrálne cestuje na rôznych úrovniach, v čase a priestore, ktoré nie sú bežne pre naše fyzické telo dosiahnuteľné. Sny hovoria rečou znakov, symbolov a posolstiev. Slovné hračky a metafory skrývajú nevyriešené a potlačované pocity a situácie pred kritickým rozumom. Snívanie môže byť pre nás tiež formou meditácie a spojením sa s anjelskou ríšou, alebo sprostredkovanie stretnutia z druhého brehu s našimi blízkymi zosnulými. Prostredníctvom sna sa môžeme vzdelávať na úrovni duše v iných dimenziách, či získať odpovede na svoje otázky o budúcnosti a nášho ďalšieho osudu.

Sníva sa nám každú noc, nie vždy však sen dokáže prejsť cez náš rozum a hlásiť sa o pozornosť natoľko, aby sme si ho aj zapamätali a mohli tak rozlúsknuť jeho posolstvo. Pomôcť si môžeme tým, že si začneme zapisovať aspoň útržky svojich snov, začneme sa nad nimi vedome zamýšľať a taktiež si zaznačíme pocity, ktoré sme v sne mali. Môžeme tiež požiadať anjelov, aby nám pomohli zapamätať si a pochopiť posolstvo nášho sna.
Snívať, sny, spánok, snívanie, spať, sen, žena, noc, hviezdy, fantázia
sny Thinkstock

Čítajte aj: Anjel – najlepší priateľ človeka?

Vyložiť si posolstvo sna vieme do istej miery aj každý sám. Zamyslime sa nad čím sme počas dňa uvažovali, aké problémy sme riešili a čomu sme intenzívne venovali svoju pozornosť. Prvým a najčastejším druhom sna je totiž povrchový sen. Tento nám pomáha spracovať a uložiť denné udalosti do nevedomej pamäti, vyrovnať sa s nimi a dokáže nám priniesť nový pohľad na problematické situácie dňa a tak nám pomôcť vyriešiť bežné starosti. Častokrát v týchto snoch prežívame zmierenia konfliktov alebo formu situácie tak, ako sme za dňa chceli, aby prebehla.

Každé slovo, farba, vnem, človek či situácia v sne má svoj špecifický význam. Mali by sme brať do úvahy všetky prvky sna jednotlivo, ale taktiež aj v súvislostiach dohromady. Prvou otázkou by malo byť, čo znamená daný symbol, miesto, človek, či situácia pre mňa samotného? Aké spomienky a udalosti sa k nemu viažu? Mám z tohto strach alebo je to pre mňa príjemná situácia? Sny sa nás snažia upozorniť na naše vnútro, sú cestou k pochopeniu seba samého a duchovnému rastu. Príbeh alebo slovnú hračku často máme pochopiť v súvislostiach. Každá časť sna je jedným aspektom nás samotných a bez kritického oka mysle môžeme pochopiť jej skrytý význam.

Každý sen sa však môže opakovať, či už počas jednej noci, niekoľkých dní alebo aj rokov. Opakujúce sa sny sú dôležitým a naliehavým upozornením na konkrétny problém, situáciu alebo potlačený konflikt, ktorý ťaží našu dušu a bráni nám v šťastí a radostnému prežívaniu života. Takémuto snu je dôležité venovať mimoriadnu pozornosť a zaoberať sa jeho vyložením.

Komplexný výklad snov je možné urobiť napríklad aj prostredníctvom anjelských kariet alebo tarotu.

Nabudúce sa budeme zaoberať nočnými morami, desivými snami, jasnovidnými či duchovnými snami a tiež symbolikou snov.

Alexandra Bikárová
Alexandra Bikárová (prvá zľava) so zakladateľkou anjelskej terapie Doreen Virtue Archív AB

Alexandra Bikárová (31 r), spolumajiteľka Sanny Beauty Estetic Centrum a zakladateľka Školy ezoteriky a osobného rozvoja Anjeli a VY, žije v Bratislave viac ako desať rokov a pochádza z východného Slovenska. Krok smerom k anjelskej terapii, k jej štúdiu, kurzom a praxi, približne pred 12 rokmi sprevádzal sled tragických osobných životných udalostí. Rozhodnutie nájsť znova vnútorný pokoj prostredníctvom meditácie a komunikácie s anjelmi však otvorilo dlho potláčaný prirodzený dar jasnovidectva a nasledovalo niekoľkoročné venovanie sa práci s anjelskými kartami, tarotom, cigánskymi kartami a kyvadlom, práca s odblokovaním minulých životov a liečenie duše prostredníctvom kryštálov, anjelov a mandal. Prácu na osobnom rozvoji doplnilo niekoľko medzinárodných certifikátov anjelskej terapie od Doreen Virtue, Phd., Charlesa Virtue a Tiny Marie Daily, či Inny Segal. Svoj dar, skúsenosti a vedomosti zúžitkovala pri publikovaní článkov na tému ezoteriky a pozitívneho myslenia, pre vytváranie blokov v rádiu a televízii na témy osudu, veštenia anjelov a vnútorných príčin chorôb. Má za sebou organizovanie niekoľkých ročníkov Ezoterického festivalu Anjeli a VY a programu Anjeli, Víly a mandaly pre deti v materských škôlkach. V súčastnosti sa popri vedení Sanny Centru krásy, venuje individuálnym anjelskym sedeniam a skupinovým kurzom anjelskej terapie v Škole ezoteriky a osobného rozvoja Anjeli a VY.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk