Takto sa muži zmenili, odhaľte pravdu!

Muž, sexi chlap, model, partner, krásavec
Thinkstock

Kedysi tomu bolo inak ako dnes. Súčasnosť stvorila mužov, ktorí kedysi neexistovali, pretože takéto správanie spoločnosť neuznávala.

So ženou zlatokopkou sa stretol snáď každý. Áno, priznajme si to. Materiálne zabezpečenie je pre nás ženy dôležité. Veď už v pravekých dobách vždy vyhrával samec, ktorý dokázal uloviť čo najväčšiu korisť. Postarať sa o svoju ženu a najmä deti.

Kedysi najväčší lovec najväčší borec

Na mužových loveckých schopnostiach záviselo prežitie rodiny, preto jeho hodnota stúpala priamoúmerne s nimi. Načo by nám bol slaboch, aj keď krásavec, ak by nám hrozila smrť hladom? Preto sme inštinktívne vyhľadávali tých najväčších „borcov“. Tento podvedomý výber správneho „samca“ v nás zostal ešte stále kdesi skrytý. No môže si aj muž zobrať ženu pre peniaze?

Odhaľte ho: 15 vecí, ktoré o ňom v jeho byte veľa prezradia!

Dnes sa časy zmenili

V súčasnosti je to inak. Procesu emancipácie podľahli nielen ženy, ale i muži. Ženy preberajú rolu živiteľov a muži sa nechávajú živiť. Role sa vymenili. O tom vie povedať svoje i 38 ročná úspešná manažérka Ivana: Po rozvode som sa ťažko spamätávala citovo aj finančne. Keď som sa konečne postavila na vlastné nohy a kúpila si vlastný byt, začali mať o mňa záujem iba dva typy mužov. Pýtate sa, akí? Tí prví boli chlapi, ktorí sa nechceli viazať, ani prispôsobovať. Väčšinou ženatí „bez záväzkov“ s cieľom len si užiť. Mať vo vás priateľku na sex. A tá druhá skupina boli zlatokopovia, ktorým nevadilo nechať sa vydržiavať. Imponovalo im, že ženy mali dostatok financií. Vlastnili byt a dokázali sa postarať i o náklady spojené s jeho vlastníctvom. Takýto muži v ženách chcú vidieť mamičky. Vy vlastne preberáte zodpovednosť za starostlivosť po ich biologických matkách.

Čítajte aj: Prečo sú sexi muži single? Tu je 8 prekvapivých príčin!

Zlatokopov je ťažké odhaliť

Ivana sa nechala očariť mužom, ktorý patril k druhej skupine. Hovoríte si, že vám sa to nemôže stať? Vy chlapa, ktorý ide iba po vašich peniazoch, prekuknete ihneď? Omyl. Takýto holúbkovia vedia byť poriadne zákerní. Dokážu vás tak opantať, že neviete bez nich žiť. Sľubujú lásku, nehu, romantiku, po ktorej túži každá žena. Dokonca sú i úžasní milenci. Dajú vám všetko, okrem opory a finančnej podpory. Na svoju zaslepenosť doplatila i spomínaná manažérka: Dlho mi trvalo, kým som si uvedomila, že ma len využíva. Bol nezamestnaný a stále sa na niečo vyhováral. Až moji priatelia mi otvorili oči. A ako ste na tom vy? Aj vy máte doma lenivého muža zlatokopa?

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk