Tento nechutný tvor dokáže s našou pleťou zázraky, uverili by ste tomu?

Beauty, kráska, pleť, pokožka, žena,
Thinkstock

DJ/PR Znie to priam neuveriteľne, ale živočích, s ktorým bojujú každý rok mnohí naši záhradkári dokáže s našou pleťou divy.

Vedeli ste, že slimačí sliz má reparačný a skrášľujúci efekt na našu pokožku? Všetko to začalo úplne náhodou na jednej farme v Čile. Farmári si všimli, že pri pravidelnej manipulácii so slimákmi sú ich ruky hladšie, pokožka zdravšia, rany a jazvy zahojené rýchlejšie.

Slimačí sliz ako kozmetikum začal byť populárny najprv najmä v Kórei a Japonsku (Japonky si v salónoch krásy vraj priamo nechávajú po tvári loziť slimáky). Vďaka jeho zázračným účinkom na pleť sa jeho používanie postupne rozšírilo a jeho získavanie sa zmodernizovalo do sofistikovaného procesu zachytávania a následnej laboratórnej filtrácie.

Slimaci sliz3.jpg
Adobe Stock

Regeneračné schopnosti, ktoré ocenia aj celebrity

Hoci slimačí sliz nie je práve symbolom vysnívanej ingrediencie krásy, kozmetika s jeho obsahom má svoje miesto aj v beauty rutine mnohých celebrít. Na slimačie produkty nedá dopustiť napríklad Katie Holmes, Jessica Alba, Drew Barrymore, Mollie King, či Karlie Kloss.

Čo ako neobvyklá sa to môže zdať, slimačí sekrét prirodzene obsahuje látky známe svojimi kozmetickými účinkami. Ide napríklad o elastín, kyselinu hyalurónovú, kyselinu glykolovú, alantoín, proteíny, antibakteriálne enzýmy, či medené peptidy. Všetky tieto látky sa podieľajú na prirodzenej obnove pokožky, takže im ďakujeme za dlhodobo mladistvú, zdravú a sviežo vyzerajúcu pleť.

Inspiral_levandula2.jpg
Modrá púpava

Zaraďte sliz do svojej skrášľovacej rutiny

Okrem toho, že vyhladzuje a spevňuje pleť, čím pomáha zvrátiť proces starnutia, má sliz aj hydratačné, antibakteriálne a antioxidačné vlastnosti. Tie pomáhajú pokožke v boji proti pigmentáciám, vyrážkam, akné, či jazvičkám po akné. Tiež intenzívne pôsobia proti voľným radikálom, a tak napríklad chránia pokožku aj pred škodlivými vplyvmi znečisteného ovzdušia v našich mestách.

My si našťastie nemusíme prikladať slimáky na tvár a strpieť ich pomalé plazenie, aby sme využili výhody zázračnej slimačej esencie. Priamo na Slovensku sa vyrábajú originálne prírodné krémy so slimačím sekrétom, ktoré sú jemné a hodvábne, teda nič slizké či lepkavé.

V kozmetickej firme Modrá púpava objavili originálnu receptúru slimačích krémov, ktoré popri skvelých účinkoch poskytujú aj dokonalý používateľský komfort. Dá sa dokonca vybrať z troch rôznych variantov podľa obľúbenej vône – Ruža, Levanduľa, alebo Modrý harmanček. No a recenzie ich používateľov hovoria samy za seba. Krémy INspiral spomaľujú starnutie na slimačie tempo a odsúvajú potrebu invazívnych skrášľujúcich zákrokov, či „nepriestrelných“ make-upov na vedľajšiu koľaj.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk