Testovanie kozmetiky na zvieratách. Povedzme mu stop!

Testovanie kozmetiky na zvieratách. Povedzme mu stop!
Peta.org

DJ/PR Aj napriek tomu, že je v dnešnej dobe kozmetický priemysel tak vyvinutý, že sa dá zaobísť bez testovania na zvieratách, stále sa nájde kopec značiek, ktoré toto kruté zaobchádzanie praktizujú naďalej.

Medzinárodné kozmetické značky Avon, Mary Kay, Revlon a Estée Lauder boli dlhé roky medzi spoločnosťami na zozname americkej organizácie PETA, pod názvom „cruelty-free list“. Vďaka tomu si zaslúžili podporu organizácie aj mnohých spotrebiteľov, ktorí si kozmetiku kupovali a dôverovali tomu, že akékoľvek chemické zásahy sa vyhýbajú zvieratám. Firemná politika spoločností sa však zjavne zmenila, keďže sa nedávno podarilo PETE zistiť, že vyššie uvedené značky platia za testovanie na zvieratách, aby sa ich výrobky mohli predávať v Číne. O svojich činoch organizáciu neinformovali. Z toho dôvodu sa umiestnili na čiernom zozname PETY, kde sú menované značky, ktoré testujú kozmetiku na zvieratách.

Čina patrí medzi jeden z najväčších svetových trhov. Ich požiadavky pred uvedením kozmetických produktov na trh sú testy na zvieratách. PETA okamžite kontaktovala spoločnosti s dúfaním, že urobia všetko preto, aby túto požiadavku ignorovali a aby tlačili na testovacie metódy mimo zvierat.

Mary Kay údajne nadviazali kontakt s čínskymi úradmi s cieľom usilovať za o zvrátenie situácie, ostatné značky zjavne myslia úplne inak.

Vyzerá to tak, že určité firmy spravia čokoľvek, aby v očiach svetových organizácií, a teda aj v očiach spotrebiteľov pôsobili „sväto“. Samozrejme, s úmyslom zvýšenia predaja. Takéto špinavosti však páchajú bez súcitu na nevinných živých stvoreniach. Aj u nás sa problémom začína zaoberať Sloboda zvierat a iné záujmové skupiny.

PETA v spolupráci s Inštitútom In Vitro Sciences momentálne pracuje na komunikácii s čínskou vládou o prijatí spôsobov testovania, ktoré vykonávajú kozmetické firmy v Európe a USA.

V EÚ existuje od marca 2013 zákon, ktorý zakazuje predaj a distribúciu kozmetiky, ktorá bola testovaná na zvieratách bez ohľadu na to, v ktorom kúte sveta bol produkt vyrobený. Dodržiavanie tohto zákona, je však nanešťastie zatiaľ biedne. Na zozname PETA existuje okolo 1500 kozmetických značiek, ktoré si môžete kúpiť a nemusíte trpieť výčitkami svedomia, pretože ich výroba a skúmanie boli poctivé. Ich mená rezonujú v zozname PETY pod názvom „Don´t test list“.

Značky, ktoré vykonávajú neľútostné praktiky na zvieratách sa budú musieť zamyslieť nad svojimi činmi, inak ich čaká strata obrovskej masy zákazníkov. PETA dokonca zverejňuje emaily AVONU dearavon@avon.com, a Mary Kay david.holl@marykayinc.com, kde môžu ľudia písať ohľadom svojho nesúhlasu s ich praktikami. Týmto spôsobom môže každý jednotlivec pomôcť.

Pridajte sa aj vy k boju proti kozmetickým značkám, ktoré páchajú tyraniu voči zvieratám! Nečakajte, konajte….

Zdroj: http://www.peta.org/

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk