The Black Keys zverejnili skladbu Turn Blue

The Black Keys
The Black Keys facebook.com/The Black Keys

Novinka je titulnou piesňou z nahrávky, ktorú formácia plánuje vydať 13. mája.

Americká kapela The Black Keys zverejnila skladbu Turn Blue. Ide o titulnú pieseň z očakávaného albumu, ktorý duo plánuje vydať 13. mája.

Z nahrávky už zverejnili aj prvý singel s názvom Fever. Ôsma štúdiovka ponúkne celkovo 11 skladieb, ktoré nahrali v Los Angeles, Nashville a Benton Harbor v štáte Michigan, pričom na produkcii sa podieľal aj Danger Mouse.

The Black Keys pôsobia na hudobnej scéne od roku 2001. Kapela funguje v zostave Dan Auerbach (spev, gitara, basgitara, klavír) a Patrick Carney (bicie). Na koncertoch ich od roku 2010 dopĺňajú aj Gus Seyffert (basgitara, vokály) a John Wood (klávesy, gitara, vokály). S ostatným albumom El Camino (2011) sa dostali na druhú priečku amerického rebríčka Billboard 200 a získali zaň dve ceny Grammy, pričom jedna patrí Auerbachovi za produkciu. Rovnaký počet týchto prestížnych cien si odniesli aj za pieseň Lonely Boy.

Predchádzajúci album Brothers (2010) získal tiež dve Grammy a ďalší zlatý gramofónik si pridali na konto za skladbu Tighten Up, ktorá je jedným z ich najväčších hitov.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk