Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Módna kolekcia Maroša Barana
N. Eggenhofer, N. Kárkíková a J. Bartoš
7. mája 2014 Móda a krása od DamskajazdaSITA Diskusia()

The Great Red Dragon šokoval

MAROSBARAN predstavil svoju druhú autorskú fashion performance THE GREAT RED DRAGONV divadle elledanse bola v sobotu večer kaluž krvi, srdce rozseknuté napoly, následne zašité a znovu prestrihnuté.

Odohralo sa nezabudnuteľné vystúpenie, videoprojekcia plná metafor a kódov.

Kolekcia zložená zo 44 modelov, inšpirovaná maľbou Satana od anglického maliara a básnika Williama Blakea a šperky vytvorené z motorovej píly.

Projekt THE GREAT RED DRAGON nadväzoval na minuloročnú fashion performance Nevďačnosť

Pri príchode do priestorov divadla čakala návštevníkov záverečná scéna z performance NEVĎAČNOSŤ, ktorá projekt otvárala, spoločne s videozáznamom minuloročnej fashion performance, témou ktorej bola Vina.

Tohtoročná performance,v ktorej figurovala múza Maroša Barana – Denisa Ha spoločne Nikolou Skřekuckou, Karolom Malým, Viktóriou Bigošovou a Maricou Baranovič, sa niesla tému odpustenia.

Na Slovensku ojedinelý projekt, ktorý bol bol spojením performance, módy, videoartu a hudby preniesol človeka do sveta MAROSBARAN-a, kde sa symbol mieša s odevom a rev beštie s klavírnou melódiou. Fyzická emócia a ticho po búrke – aj to bol THE GREAT RED DRAGON.

Špeciálne pre projekt THE GREAT RED DRAGON vytvorila slovenská maliarka a ilustrátorka Rudá Sova monumentálnu maľbu (2×1,4x10m), ktorá je prístupná divákom divadla elledanse do konca mája.

THE GREAT RED DRAGON sa bude znovu uvádzať v júni 2014, pre viac info sledujte blog MAROSBARAN

K téme

10 vecí, ktoré nerobia inteligentné ženy po 45tke Fero Mikloško: Po 20tich rokoch premiéra špeciálneho osobného outfitu so všitým putom priateľstva

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.