Tieto 3 kroky zmenia pozitívne váš život!

Radosť, šťastné dievča, žena, úsmev, elán
shutterstock.com

Myslíte, že nastal čas na zmeny? Čo urobiť preto, aby to bolo pozitívnym smerom a v správny čas?

Mali by ste zmeniť svoj život? Pokiaľ odpoviete na nasledujúce otázky viac než dvakrát kladne, tak začnite uvažovať o novom začiatku. Môže to byť rozchod, výpoveď v práci alebo napríklad odsťahovanie sa na iné miesto, poprípade začať podnikať. Kto vie?

1. Cítite sa často pasívne a vyčerpaná?

2. Máte pocit, ako keby ste nosili na nohách najmenej stokilové závažie?

3. Vykonávate svoje úlohy unavene a bez elánu?

4. Často si kladiete otázky o zmysle života, ktoré vás dosť trápia?

5. Mnohokrát si hovoríte negatívne vety typu „To nedokážem“ alebo „Prečo stále JA?“

Na začiatku je rozhodnutie

Minimálne dva dni premýšľajte, čo by ste vo svojom živote chceli zmeniť. Napíšte si desať vecí. Potom vyškrtávajte v priebehu niekoľkých dní jeden cieľ za druhým – to, čo je úplne nereálne, alebo veci, ktoré si nemôžete dovoliť z finančných dôvodov či z iných príčin (ako napríklad to, že máte deti). Na záver by vám mal zostať aspoň jeden cieľ. Váš nový cieľ! Teraz stojíte na svojom osobnom začiatku. Ak vám nezostala ani jedna vec, prehodnoťte svoj zoznam ešte raz. Nakoniec nič nie je nemožné. Stačí si želať a veriť v to s ľahkosťou.

Prvé kroky – poslanie a vášeň

Rozprávajte priateľom o svojom novom cieli – tak pre vás vzniká väčší záväzok ho dosiahnuť. Hľadajte ľudí, ktorí sú vašim nápadom nadšení a chcú vám skutočne pomôcť. Priateľov, ktorí sa k vášmu nápadu vyjadrujú negatívne, na pár budúcich týždňov zo svojho diára vyškrtnite. Potom urobte prvý krok: zastavte kolotoč myšlienok vo svojej hlave a prestaňte sa báť toho, čo si myslia druhí. Tých totiž zamestnáva to, čo si o nich myslíte VY!

Pomôžte si aj mentálnym cvičením: Zavrite na desať minút oči a zhlboka sa nadýchnite a vydýchnite. Upokojte sa. Teraz si ako v krásnom filme predstavujte, aké to je po dosiahnutí vášho cieľa. Po niekoľkých minútach si v tomto filme viackrát povedzte: „Je to môj život. Je mi jedno, čo hovoria ostatní.“

Napíšte si svoje želanie na papier alebo si ho vizualizujte (kresbou, ústrižkom a podobne). Nájdite si k svojmu cieľu nejaký predmet dennej potreby, ktorý vám ho bude pripomínať. Túto kotvu si berte čo najčastejšie do ruky.

Konajte!

Začnite s druhým krokom. Napríklad sa prihláste sa na kurz pre začínajúcich podnikateľov, navštívte realitnú kanceláriu a podobne. Začnite jednoducho konať a vložte do toho srdce.

Vďačnosť je dôležitá

Posledným krokom je vďačnosť. Buďte vďační za každý drobný úspech. Vždy poďakujte za splnenie. To vám pomôže poradiť si s prípadnými prekážkami na ceste za vašim snom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk