Tip redakcie: Rozkošná kaviarnička na schodoch Kapucínskej ulice

Kapucino.jpg
Zdroj: archív Kapucíno Coffee & Cakes

Mať vlastnú kaviareň je snom mnohých ľudí, ale realizácia takéhoto sna si vyžaduje súhru toľkých faktorov, že naozaj nie je jednoduchá. My vám dnes predstavíme jednu kaviarničku, kde zapadlo úplne všetko. Vynikajúca poloha, krásne priestory, úžasný dizajn, skvelé produkty a všetko robené naozaj so srdcom.

„Dalo by sa povedať, že je to skutočne naša srdcová záležitosť“, priznávajú majitelia, sympatický manželský pár. „Ešte sme sa aj zoznámili len pár metrov odtiaľto, pri štúdiu operného spevu na Vysokej škole múzických umení“, dodávajú so smiechom.

Za krátku dobu fungovania si našli kopec priaznivcov, ktorí sa sem radi vracajú, či už kvôli výbornej zmrzline, skvelým makrónkam alebo poctivým zákuskom s pravou šľahačkou a kopou cukru.

Majitelia totiž obľubujú zákusky a sladkosti, ktoré sú ne-bio, ne-raw a ne-vegan. Vôbec sa za to nehanbia a dokonca sú na to hrdí.

Ich súlad je zrejmý na prvý pohľad. Pri otázke, ako „bojujú“ proti zarytým bio ľuďom, svorne odpovedajú: „My si proste nepomôžeme, ale neexistuje nikto, kto by nás presvedčil, že osušená tvrdá raw tortička nám chutí viac ako čerstvý karamelový veterník! Tento novodobý trend, ktorý nám tak trochu pripomína rozprávku Cisárove nové šaty, nám natoľko všade liezol na nervy, že sme si povedali, že je čas sa mu postaviť.“

Kapucino 2.jpg
Zdroj: archív Kapucíno Coffe & Cakes

Kapucíno lebo Kapucínska ulica, nie lebo Cappuccino.

„Podobne to bolo aj s kávou. Na každom rohu hipsterské kaviarne, kde vás všetci vehementne presviedčajú, aká fantastická je tá ich kyslá káva. My sme si už mysleli, že je problém v nás, keď sa nám tá káva jednoducho zdala nepitná. Tak sme si povedali, že si teda asi musíme spraviť vlastnú kaviareň, aby sme sa dostali k presne takej káve, ako nám chutí. Neviete si predstaviť, aká je to satisfakcia, keď nám zákazníci denne hovoria: Konečne niekde v Bratislave normálna káva! Tu ani nie je čo dodať.“

Taktiež dizajn je v úplnom protiklade s toľko rozšíreným a okukaným hipsterským. Zabudnite na neomietnuté tehlové steny, liaty betón, trčiace potrubia, holé žiarovky či sedenie na drevených paletách. Proste útulné, milé, oku lahodiace prostredie v jemných pastelových farbách.

Doménou Kapucína je produkcia zmrzliny v lete, ale nakoľko je zmrzlina sezónna záležitosť, musí si kaviareň udržiavať skvelú úroveň počas celého roka. Majitelia robia všetko preto, aby tomu tak bolo. Príďte sa o tom kľudne presvedčiť. Horúcou novinkou tejto jesene sú napríklad famózne vafle, doslova!

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk