Tipy pre mužov, ako byť k partnerke aj po rokoch pozorný

Dvaja, láska, zamilovaní, rande, pár, zaľúbení, bozk, šťastie
Thinkstock

Myslíte si, že je ťažké porozumieť žene a potešiť ju? Pomocou týchto tipov a rád pre mužov sa naučíte lepšie s ňou komunikovať a vylepšiť váš vzájomný vzťah.

Muži a ich postoj k láske

Keď sa muž zamiluje, je v stave poblúznenia. Snaží sa zapôsobiť na svoju partnerku a dvoriť jej. Nosí jej kvety, trávi s ňou všetok svoj voľný čas, no postupne začne strácať záujem. Nastáva akýsi stereotyp. Muži sú však leniví urobiť niečo, aby nastala zmena.

Aj keď sa tvrdí, že muži a ženy sú odlišní, nie je to úplne pravda. Obe pohlavia chcú to isté. Byť šťastní, cítiť sa milovaní a oceňovaní. Avšak ich prístup k láske a romantike je iný.

Každý, kto chce, dokáže robiť viac pre svoj vzťah. Preto pokiaľ si želáte, aby bola vaša partnerka šťastná, prinášame vám niekoľko tipov ako na to.

1. Komunikujte spolu: Pýtajte sa partnerky na jej pocity, na to, aký mala deň v práci a čo má chuť robiť cez víkend. Musí mať pocit, že sa úprimne o ňu zaujímate a ste tu pre ňu.

Čítajte aj: Ako vzrušovať partnera aj po rokoch

2. Nepovažujte ženu za samozrejmosť: Očakávať, že bude žena zvládať sama celú domácnosť, už dávno neplatí. O to viac, že žena pracuje rovnako ako vy a tiež má právo na relax. Oceňte ju za všetko, čo robí a snažte sa aj vy o zapojenie sa do domácich prác. Veď starať sa o vás, nie je jej povinnosťou a nikdy neviete, kedy ju to prestane baviť, pokiaľ ju považujete za samozrejmosť.

3. Ukážte jej svoju vďačnosť: Naučte sa oceniť partnerku nežnými slovami a gestami. Povedzte jej, že je dôležitou súčasťou vášho života. Už pár slov dokáže zlepšiť vzájomné fungovanie vzťahu.

4. Prekvapujte ju častejšie: Muži si často naivne myslia, že keď už ženu zbalili, nie je ďalej nutné snažiť sa ju príjemne prekvapovať, no opak je pravdou. Čím máte dlhší vzťah, tým viac by ste sa mali usilovať o jeho správne fungovanie a vnášanie novej iskry.

5. Nerobte rozhodnutia za ňu bez toho, aby ste sa jej pýtali na to, čo chce. To je niečo, čo robí mnoho mužov v dlhodobom vzťahu. Uvedomte si, že svojho partnera nevlastníte, a preto by ste nikdy nemali rozhodovať za niekoho bez toho, aby ste ho požiadali o názor.

6. Buďte k partnerke pozorný a úctivý: Nepozerajte sa na ňu ako na ostatné ženy naokolo. Vaša partnerka musí byť pre vás tou najdôležitejšou a musia to vidieť aj ostatní. Nikdy ju nemôžete nechať v spoločnosti samú a vy odídete bez toho, aby vedela kam.

7. Nepodvádzajte ju: Nutkanie podvádzať sa rozvíja postupne s klamstvami a s vlastnou ochotou posúvať hranice ďalej. Koketovanie s kolegyňou, chatovanie na Facebooku a výhovorky, prečo je váš vzťah zrazu iný ako predtým, to všetko vedie k jeho postupnej záhube. Je prirodzené, že stretnete veľa žien, ktoré budú pre vás atraktívne, ale namiesto toho, aby ste sa bezhlavo pustili do nevery a zničili fungujúci vzťah, buďte k partnerke úprimní a rozprávajte sa o svojich pocitoch či prípadných krízach.

8. Chráňte ju: Muž by mal byť spoľahlivý a byť vždy partnerke oporou a nápomocným. Snažte sa jej vždy pomáhať a to bez ohľadu na problémy.

9. Rešpektujte ju a vravte jej, že ste na ňu pyšný: Objímajte ju a hovorte jej, ako si vážite to, čo v živote dokázala. Nie je samozrejmosťou, že je každá žena pracovitá, starostlivá a obetavá. Ak takú máte, držte si ju a milujte ju za to.

10. Buďte v sexe pozorným: Milovanie sa je vždy o dvoch ľuďoch a ich vzájomných potrebách. Preto sa snažte o nevyhasnutie sexuálnej chémie. Ak vzťah začína zlyhávať, jedným z dvoch aspektov je vždy sex. Preto berte ohľad na partnerku a na jej túžby a priania.

A na záver nezabúdajte, že ak váš vzťah začal niekde škrípať, máte na tom rovnaký podiel ako vaša partnerka. Preto namiesto vzájomného obviňovania sa vyviňte maximálne úsilie pre jeho zlepšenie.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk