Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tomáš Klus predviedol na Pasienkoch ďalšiu skvelú show
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Tomáš Klus predviedol na Pasienkoch ďalšiu skvelú show Ivan Medveď
reklama:
reklama:
reklama:
28. apríla 2015 ŠoubizDomáci šoubiznis od SITASITA

Tomáš Klus: Ak ma niekto chce zastreliť, tak nech to urobí!

V ľuďoch je podľa mladého pesničkára vlna agresie, ktorá sa musí vyplaviť.

Český spevák a hudobník Tomáš Klus nastavuje násiliu láskavú tvár. „Myslím, že keď ma niekto odsotí, musím mu nastaviť druhú tvár. Jedine to je riešenie. V momente, keď človeka niekto udrie a ten dotknutý mu to ide, síce v práve, vrátiť, tak už zase posilňuje ten tieň,“ povedal 28-ročný rodák z Třinca v rozhovore pre agentúru SITA. „Ak sa niekto rozhodne ma zastreliť, tak nech to urobí a nie je to v tom, že by som sa nad toho človeka povyšoval a tváril sa, že som duchovne vyššie, ale o tom, že sme tu niečo rozbehli a musíme to dokončiť. Je v nás určitá vlna agresie a tá sa hold musí vyplaviť,“ podotkol.

Čítajte aj: Tomáš Klus prekvapil, toto je jeho najväčší učiteľ

Podľa mladého pesničkára sa na svete chystá veľká katastrofa. „Preto sa tu teraz dejú veci, ktoré sa dejú. Chystá sa ekologická a spoločenská katastrofa, je to len prirodzený dôsledok nášho jednania, ktorý prijímam,“ poznamenal. „Musí prísť určitá obroda. Ja som si vždy myslel, že to bude obroda v rámci ľudských myslí, ale žijeme vo fyzickom svete, takže tie veci sa musia diať hmotne. Evidentne, niečo príde a vo výsledku bude vlastne dobre, že to príde,“ priblížil Klus. „V momente, keď človek pozoruje, akým prazvláštnym spôsobom sa správame nielen k sebe, ale i k hostiteľke Zemi, tak zisťuje, že je to také akosi trestné. Človek si na jednej strane hovorí, že je hnus odhodiť plastovú fľašu do rieky a vzápätí sa nájde tisíc výhovoriek vrátane toho, že to aj tak robí každý alebo že sa to tak či tak za chvíľu dostane niekam do mora,“ vymenoval.

reklama:

Žijeme, jednoducho, v bludnom kruhu a ten sa hold bude musieť nejako spláchnuť. Tak sme si to nastavili a to, čo sa tu teraz deje, je absolútne v poriadku. Naša právomoc a náš údel tu nie je to, aby sme niečo hodnotili a niečo razantne menili tým, že budeme do toho zasahovať. To je ten takzvaný boží plán. A našou úlohou je poznávať seba samých v rôznych situáciách,“ vysvetlil mladý interpret.

Človek by mal podľa neho veci vôkol seba obdivovať a zbytočne ich neposudzovať. „Verím, že vrchol toho, keď človek dosiahne jednotu a splynie s Bohom je, že sa uskutočnia všetky možnosti – ale úplne všetky, aj tie, ktoré nám nikdy nenapadnú. A to mi dáva obrovskú moc, pretože sa zrazu vraciam k tomu prazákladu, ktorý vnímam, že je mojou povinnosťou tu na Zemi – a to je všetko vôkol seba obdivovať. My sme totiž jediný tvor na Zemi, ktorý je obdarený tým vnímať a obdivovať krásu. Zviera nejde okolo kvetiny a nepovie si ‚vau, to je krásna kvetina‘, to dokáže len človek a ten to vlastne absolútne sebecky otočil na seba a všetko hodnotí,“ povedal Klus. „Prijímam všetko a nehodnotím, čo je zlé a čo dobré. Zlé niečo evidentne je, ale v zásade je to jedno. Keď sa totiž človek snaží niečo zo svojho života vymedzovať tým, že to označí za zlé a nechce s tým mať nič do činenia, niekde sa mu to vráti, pretože tá energia sa nevylieva do šíreho vesmíru, ona zostáva tu. Fungujeme v rámci živého organizmu zeme, sme akoby jeho bunky, takže by sme nič nemali vytesňovať a označovať za rýdzo zlé a pre život nepotrebné,“ uzavrel.

reklama:

Odporúčané

K téme

Tomáš Klus predviedol na Pasienkoch ďalšiu skvelú show! Spevák Tomáš Klus prekvapil, toto je jeho najväčší učiteľ

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.