Tomáš Klus predstavil videoklip k piesni Přeju Ti

Tomáš Klus
Tomáš Klus SITA/APSITA/Robert Tappert

Autorkou námetu je spevákova manželka Tamara, za kameru sa postavil Michal Budinský.

Český hudobník Tomáš Klus zverejnil videoklip ku skladbe Přeju Ti. Autorkou námetu je spevákova manželka Tamara a za kameru sa postavil Michal Budinský. Dvadsaťosemročný rodák z Třinca na novinku upozornil na sociálnej sieti Facebook. „Želali sme si… A včerajší bikramkoncert bol…! Ďakujeme! A tu je nový klip!!! Jupíajé, www.prejuti.cz. Šírme lásku,“ napísal v nedeľu k odkazu na video.

Spomínanú webstránku spustil interpret pri príležitosti aktuálneho turné k albumu Proměnamě (2014). Nachádza sa na nej formulár s nadpisom Přeju Ti, do ktorého môže ktokoľvek napísať prianie. To sa následne zobrazí anonymnému adresátovi, pričom vzápätí dostane prianie od niekoho iného, kto formulár vyplnil a odoslal pred ním.

„Je to taká zjednodušená symbolická verzia toho, že keď robí niekto niečo zle, tak sa hovorí, ’Ono sa mu to vráti.’ A keď niekto robí niečo správne a je k ľuďom dobrý a láskavý, tak sa mu to vráti tiež,“ povedal v nedávnom rozhovore pre agentúru SITA Klusov dlhoročný súpútnik a gitarista Jiří Kučerovský. „Túto virtuálnu prax chceme potom preniesť aj na koncerty, kde by sme radi s ľuďmi tento happening robili naživo, že skrátka počas pesničky Přeju Ti, ktorá vznikla k tomuto turné, budeme písať s ľuďmi priania a počas tejto piesne si ľudia budú tie priania odovzdávať, takže si z toho koncertu každý niečo odnesie,“ doplnil Klus.

Tomáš Klus vyrastal v hudobnom prostredí, no jeho cesta k piesňam nebola priama. Kedysi bol totiž vrcholovým športovcom. V roku 2002 získal zlatú medailu v modernom päťboji na majstrovstvách Európy pre dorast. Debutoval albumom Cesta do záhu(d)by (2008).

V tom istom roku bol ako predskokan na turné skupiny Chinaski a v roku 2009 získal prvého Anděla – v kategórii Objav roka. Jeho druhou štúdiovkou je Hlavní uzávěr splínu (2009), za ktorú si prevzal zlatú platňu. V septembri 2011 uviedol na trh tretí štúdiový album Racek. S nahrávkou, ktorá obsahuje aj hit Pánubohudooken, si vyslúžil diamantovú platňu a získal napríklad Anděla.

V ankete Český slávik 2012, okrem iného, porazil v kategórii spevákov legendárneho Karla Gotta. Taktiež slávil úspechy so skladbou Cesta, ktorú nahral s kapelou Kryštof. Jeho zatiaľ posledný album Proměnamě vyšiel vlani v marci. Spevák, ktorý už má za sebou aj niekoľko filmových úloh, vychováva s manželkou Tamarou dcéru Josefínu. Spomínanú koncertnú šnúru odštartoval 11. apríla. Vo štvrtok 23. apríla sa predstaví i v bratislavskej Hant Aréne.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk