Tomáš Klus vydáva album Proměnamě

Tomáš Klus
Tomáš Klus SITA/Erik Ďuriš

Novinka 27-ročného hudobníka obsahuje 16 skladieb.

Český hudobník Tomáš Klus vydáva album Proměnamě.

Štvrtú štúdiovku nahrával s kapelou Cílová skupina, ktorú tvoria Jiří Kučerovský, Jan Lstibůrek a Petr Škoda. Ruku k dielu priložili aj Josef Buchta, Jan Steinsdörfer či Martin Volšický.

Novinka obsahuje 16 skladieb. Súčasťou balenia sú aj farbičky, s ktorými môžu fanúšikovia a fanúšičky vyfarbiť priložený čiernobiely plagát.

Je to prvá hudba, ktorá má svoju farbu. S novým albumom prichádza na svet aj moje nové ja. Kráčame ruka v ruke s kožou na trh v radostnom očakávaní všetkého, čo život prináša. Teším sa na zdieľanie poznania i konštruktívnu kritiku, pretože sa vnímam ako súčasť celku, ku ktorému sa nedá ísť inak ako hľadaním toho, čo sa nám postrácalo v starom Babylone, alebo spoločnej reči,“ vyhlásil 27-ročný Klus, ktorý štúdiovku predstaví v máji aj v piatich slovenských mestách, pričom v Bratislave vystúpi dva razy.

Tomáš Klus vyrastal v hudobnom prostredí, no jeho cesta k piesňam nebola priama. Kedysi bol totiž vrcholovým športovcom. V roku 2002 získal zlatú medailu v modernom päťboji na majstrovstvách Európy pre dorast. Debutoval albumom Cesta do záhu(d)by (2008). V tom istom roku bol ako predskokan na turné skupiny Chinaski a v roku 2009 získal prvého Anděla – v kategórii Objav roka. Jeho druhou štúdiovkou je Hlavní uzávěr splínu (2009), za ktorú si prevzal zlatú platňu.

V septembri 2011 uviedol na trh tretí štúdiový album Racek. S nahrávkou, ktorá obsahuje aj hit Pánubohudooken, dosiahol diamantovú platňu a získal napríklad Anděla. V ankete Český slávik 2012, okrem iného, porazil v kategórii spevákov legendárneho Karla Gotta. V ostatnom čase slávi úspechy so skladbou Cesta, ktorú nahral s kapelou Kryštof. Spevák, ktorý už má za sebou aj niekoľko filmových úloh, vychováva s manželkou Tamarou dcéru Josefínu.

Zoznam piesní albumu Tomáš Klus – Proměnamě:

01 Jsem

02 První píseň

03 Oblomov

04 Amores Perros

05 Vločka

06 Napojen

07 Procit

08 Narozeninovál

09 Pan Toffel

10 Nezapomínej

11 Žezlo

12 Taneční

13 Žabí král

14 Noe

15 Napojen II.

16 Anna

Informácie pochádzajú od Doda Mikláša zo spoločnosti Access Production a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk