Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rakovina, zdravie, lekár, liečba, liek, choroba
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
reklama:
reklama:
reklama:
26. apríla 2016 ZdravieDomáci lekár od DamskaJazda.skSITA

Toto je 10 000 krát účinnejšie ako chemoterapia, tvrdí nová štúdia

Jeden z najsilnejších prírodných liekov, ktorý dokáže bojovať s rakovinovými bunkami bez vedľajších účinkov.

Zázvor je známy už od dávna ako vynikajúci pomocník pri liečbe mnohých zdravotných neduhov, no vedeli ste o ňom, že  dokáže pomôcť aj pri  liečení rakoviny?

Táto rastlina je  v procese liečenia rakoviny tak silná ako kurkuma, o ktorej sa to už vedelo dávnejšie. Nové výskumy ukázali, že zázvor má rovnaký účinok na rakovinové bunky. Tieto dve zložky môžu pomôcť oveľa viac, než niektoré súčasné lieky používané v boji s rakovinovým ochorením.

Sila skrytá v zázvore

reklama:

Štúdia vykonaná Georgia State University ukázala, že zázvor môže zmenšiť veľkosť nádoru prostaty u myší o 56%. Okrem jeho vplyvu na rakovinu, dokázal znížiť zápal a dodať myšiam energiu zvýšením antioxidantov.

Ďalší výskum uverejnený v PLoS zistil, že jeden konkrétny komponent v zázvore známy ako 6-shogaol je účinnejší ako konvenčné lieky na rakovinu, a to konkrétne chemoterapia. Vie totiž cielene pôsobiť iba na kmeňové rakovinové bunky, tzv. materské. Práve tie sú príčinou širokej škály nádorových ochorení, vrátane rakoviny prsníka. Vytvárajú totiž ďalšie dcérske bunky a ich nekontrolovateľným množením vzniká kolónia  nádoru. Spomínané bunky tvoria iba 2 až 1 percento z celého nádoru, no napriek tomu sú veľmi nebezpečné. Dokážu sa totiž obnoviť a tým sa stávajú prakticky nesmrteľnými. Sú tiež rezistentné voči chemoterapeutickým metódam liečby a môžu sa odštiepiť a vytvoriť novú kolóniu nádoru. Ak chcete teda vyhrať boj nad rakovinou, je potrebné zničiť kmeňové bunky v nádore.

Ničí nádorové bunky, neškodí zdravým

reklama:

Výskum tvrdí, že práve to dokáže spomínaná zložka v zázvore. A čo je ďalšou jeho veľkou výhodou, zároveň neublíži zdravým bunkám, ktoré nie sú súčasťou nádorového ochorenia.

Ako získať liečivý 6-shogaol zo zázvoru? Dá sa to bežnou úpravou, ako je varenie. Nájdete ho aj v sušenej forme koreňa zázvoru.

Pokiaľ ide o rakovinu prsníka, 6-shogaol významne ovplyvňuje bunkový cyklus, čo vedie k zvýšenej smrti nádorových buniek. Indukuje programovanú bunkovú smrť prostredníctvom indukcie autofagie. To tiež zabraňuje vytváraniu hrčiek v prsníku pri tomto type rakoviny.  Ale to nie je jediná úžasná skutočnosť o ohromujúcom 6-shogaole.

reklama:

Táto štúdia tiež zistila, že pri testovaní lieku na rakovinu Taxolu, nevykazoval rovnakú úroveň účinnosti pri ničení nádorových kmeňových buniek a nádorov ako 6-shogaol. Dokonca aj keď sa dávka tohto liečiva zvýšila. Oproti tomu výsledky spomínanej štúdie tvrdia, že 6-shogaol je 10 000 krát účinnejší pri zabíjaní nádorových kmeňových buniek a vie zastaviť šírenie nádoru ako Taxol.

Sú teda prírodné lieky lepšie ako moderná liečba rakoviny? Na to je potrebné urobiť ešte ďalšie výskumy, ktoré by uvedenú skutočnosť potvrdili.

Zdroj: ww.fitbodycenter.com

reklama:

Odporúčané

K téme

Spala s červenou cibuľou okolo krku. Keď sa zobudila, výsledok ju prekvapil 29 znakov, že vám chýba horčík! V ktorých potravinách ho nájdete?

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.