Toto by ste nemali robiť počas menštruácie. 9 nebezpečných chýb všetkých žien

Menštruácia

Možno mnohé z vás nevedia, ale počas menštruačného cyklu si treba dávať pozor na tieto činnosti.

Počas menštruácie sa ženské telo stáva zraniteľnejšie. Ale mnohé z nás radšej túto skutočnosť ignorujú. Gynekológovia však varujú a upozorňujú na nasledujúce činnosti, ktorým sa radšej počas svojho cyklu vyhnite. 

Omyl číslo 1 – preháňanie to so športom

Niektoré ženy nevenujú pozornosť menštruačného cyklu a bežia do posilňovne, kde svojmu telu dajú poriadne zabrať. Gynekológia však odporúčajú v prvý deň menštruácie vynechať cvičenie.

Faktom je, že počas tohto obdobia cvičenie, viac ako inokedy, podporuje prekrvenie pohlavných orgánov, čo spôsobuje silnejšie menštruačné krvácanie. Avšak, nemali by ste úplne prestať cvičiť.  Pilates, jóga (bez prevrátených pozícií) a fyzioterapia sú vítané.

Omyl číslo 2 – pokoj na lôžku

Mnohé ženy  v prvé dni menštruácie trávia čas v posteli. Najmä pre bolesti brucha.  To nie je úplne správne rozhodnutie, pretože v stave absolútneho pokoja krv stagnuje a a vy pociťujete ešte väčšie bolesti.  Výnimkou sú iba tie ženy, ktorých kritické dni sa stali skutočnou skúškou vytrvalosti. Potom by mal byť problém konzultovaný radšej s lekárom.

Chyba číslo 3 – kúpanie sa vo vani

Počas menštruácie sa radšej nekúpte vo vani a vyhnite sa horúcemu kúpeľu. V tomto období je totiž kŕčok maternice veľmi náchylný na negatívne účinky baktérií. Je tiež nutné, aby sa zabránilo prehriatiu organizmu: v teplom kúpeli sa cievy rozširujú a krvný obeh sa zvyšuje. To môže mať za následok silnejšie krvácanie.

Chyba číslo 4 – sexuálna aktivita

Veľa žien sa pýta gynekológov: Treba vynechať pohlavný styk počas menštruácie? Väčšina lekárov povie áno a najmä keď partner nepoužíva bariérovú antikoncepciu. Je tu totiž  veľké riziko vyvolania zápalového ochorenia. Krv z maternice predstavuje vynikajúce prostredie pre rozvoj infekcií a choroboplodných zárodkov. Preto je lepšie odložiť sex na neskôr.

Chyba číslo 5 – prísna diéta

Niektoré dámy sa v snahe získať postavu snov nevzdajú prísnej diéty ani počas svojich dní. A to je chyba. Odborníci upozorňujú, že je potrebné konzumovať výživnú stravu i počas menštruácie. A to najmä preto, že strata krvi spojená s podvýživou môže viesť k závažným chorobám.

Chyba číslo 6 – užívanie niektorých liekov

Počas menštruácie sa zrážanlivosť krvi zhoršuje, takže nemusíte brať lieky, ktoré majú vplyv na krvotvorné procesy. Medzi tieto lieky patria napríklad aspirín a analgin. Tie z vás, ktoré počas periódy majú silné bolesti brucha, by si mali dávať pozor na prípravky s paracetamolom.

Chyba číslo 7 – pitie alkoholu

Veľa gynekológov odporúča ženám v tomto období úplne upustiť od nadmerného pitia. Alkohol zbytočne zvyšuje menštruačné bolesti a pocit nepohodlia. 

Chyba číslo 8 – časté používanie tampónov

Časté a dlhodobé používanie tampónov môže vyvolať vývoj zápalového procesu. To platí predovšetkým pre ženy, ktoré si zavádzajú tampóny špinavými rukami. Takisto dlhodobé užívanie tampónu vedie k tomu, že sa červené krvinky v teplom prostredí začnú intenzívne rozkladať.

Chyba číslo 9 – nadmerná konzumácia slaných jedál

Mnoho žien počas menštruácie trpí opuchmi, takže by zbytočne nemali zhoršovať situáciu prebytočnou konzumáciou soli.

Ak si myslíte, že tieto informácie sú dôležité, zdieľajte prosím tento článok so svojimi priateľmi! Ďakujeme

www.fithacker.ru

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk