Toto sú horúce plesové trendy, v ktorých zažiarite!

Saty blonde.jpg

Aké šaty a farba sú In? V ktorých vynikne nízka a naopak vysoká postava? A čo vám nesmie chýbať v šatníku, aby ste boli štýlová? Spýtali sme sa Tatiany Lipovskej z požičovne a predajne spoločenských šiat Blonde Brunette.

Aký štýl šiat je trendy túto sezónu?

Túto sezónu veľmi letia farebné modely spoločenských šiat. Aj na Plese v opere sme mali možnosť vidieť množstvo dám, ktoré volili práve takéto zaujímavé vzorované šaty s kombináciou najmenej dvoch farieb. Kvety a vzory sú túto sezónu veľmi trendy, ale stále zostávajú v obľube aj flitrované materiály. Tie jednoducho nikdy nevyjdú z módy. Zo strihov sa tešia obľube veľké honosné róby áčkových strihov. Pri flitrovaných materiáloch sa jedná zase o úzke strihy šiat. Avšak napríklad o  šaty typu „morská panna“ je už menší záujem oproti minulosti.

Ktorá farba letí?

Farbou roka 2017 je zelená a táto farba sa začína objavovať aj na spoločenských šatách. Či už ide o smaragdovú zelenú alebo jemnú zelenú v odtieni „pokosená tráva“, táto farba jednoducho začína byť hitom. Samozrejme tradičnými osvedčenými farbami ako každý rok sú červená, ružová, strieborná, čierna alebo modrá. Záleží od osobnosti danej dámy, veku a postavy, akú farbu zákazníčka zvolí.

Aké doplnky sú vhodné?

Pri voľbe doplnkov je potrebné dať pozor na to, aby celkový look nebol príliš prekombinovaný. Doplnky vyberáme podľa šiat, ktoré máme, aby jemne doladili celkový look. Napríklad pri flitrovaných šatách už volíme jednoduché doplnky. Pri jednoduchých šatách jednej  farby sa zase môžeme „vyblázniť“  na doplnkoch a zvoliť aj zaujímavé žiarivé farby, aby sme oživili zvolený outfit. Určite však neodporúčam kúpiť si peknú kabelku alebo topánky a potom k nim hľadať šaty.

Kto z Plesu v opere mal podľa vás najkrajší outfit?

Veľmi sa mi páčila róba herečky Zuzany Mauréry, pretože zvolila šaty s dlhým previsom na rukáve. Tento typ šiat momentálne v zahraničí veľmi letí, ale málokto u nás na Slovensku má odvahu na takýto kúsok. Zaujímavý bol aj model, ktorý predviedla Lucia Hablovičová. Absolútne originálny outfit, ktorému niet čo vytknúť.

Aký kúsok odevu nesmie chýbať v šatníku ženy, ktorá chce držať krok s módou?

Túto zimu veľmi letia kožušinové vesty či  kožúšky. Nemusí to byť pravá kožušina, lebo teraz už umelé vyzerajú navlas rovnako. Takýto zaujímavý kus odevu je jednoducho must havu túto zimnú aj plesovú sezónu. Navyše pekný kožúšok dámy využijú aj na spoločenské udalosti, akou je napríklad ples.

Aký typ šiat odporúčate moletkám a aký ženám, ktoré potrebujú zväčšiť dekolt?

Moletkám odporúčam siahnuť aj po iných ako tmavých farbách. Najdôležitejší je strih. Šaty môžu byť aj maslovej farby. Ak majú dobrý strih, zakryjú to, čo majú a upútajú pozornosť na partie, ktoré chceme zvýrazniť.
Pre dámy, ktoré potrebujú zväčšiť dekolt, by som odporučila bielo čierne šaty. Vršok býva väčšinou biely a od pŕs nižšie čierny. Takéto šaty sú veľmi trendy a zároveň zvýraznia to, čo majú a robia peknú postavu.

Aký štýl sekne nízkym ženám a naopak vysokým?

Je to zaujímavé, ale momentálny hit – kvetované áčkové šaty sú presne typom šiat, ktoré sa hodia aj nízkym aj vysokým dámam. Vysokým dámam odporúčam korzetové šaty  alebo lodičkový výstrih a nižším zase šaty na ramienka, ktoré opticky predlžujú postavu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk