Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
chudnutie, váha, vážiť sa, štíhla línia, diéta
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Thinkstock
reklama:
reklama:
reklama:
20. septembra 2018 ZdravieZdravý život od DamskaJazda.skSITA

Toto sú nečakané prekážky v chudnutí! Ako ich prekonať?

Máte, cieľ, odhodlanie a pevnú vôľu niečo urobiť so svojou postavou, no napriek tomu vám v tom môže zabrániť táto prekážka.

Nezáleží na tom, aké zmeny v stravovaní sa snažíte robiť – či už chcete schudnúť, znížiť cholesterol alebo udržať hladinu cukru v krvi v normále – vždy narazíte na zopár prekážok. Jednou z nich, a to veľmi dôležitou, je, že vás vaše okolie odmieta podporiť. Možno sa váš partner nevzdá prípravy vysoko kalorických jedál („Musíš to zjesť, veď som to pripravil pre teba!“) alebo vás vaši kolegovia lákajú na nejaké nezdravé jedlo („Tak dobre ti to ide, môžeš s nami občas zájsť na pizzu!“). Potom sú tu aj takí, ktorí mali radšej vaše staré ja, lebo im bolo podobnejšie a so zmenou stravy sa stávate niekým, kým oni len dúfajú, že by mohli niekedy byť.

Prečo vás okolie odmieta podporiť?

Existuje veľa dôvodov, prečo ľudia zasahujú do nášho úsilia pri sebazdokonaľovaní. Niekedy majú dobré úmysly – napríklad, po takom vynaloženom úsilí si zaslúžite svoje obľúbené „staré“ jedlo, ktoré vám vaša mama s radosťou pripraví. Inokedy však jednajú zo závisti. Zatiaľ čo sa vy dostávate do zdravej formy, oni zostávajú pozadu a pri vašom úspechu sa cítia ešte horšie, ako keby zlyhali. Partner, ktorý vidí, že jeho partnerka (alebo naopak) sa dostáva do lepšej formy, chudne a vyzerá stále lepšie, môže mať strach, že ju/ho stratí. Zdá sa vám to povedomé? Aj váš partner tvrdí, že mal radšej vaše oblé krivky? Nemusí to byť vždy pravda.

reklama:

4 dôvody, prečo schudnete, keď cvičíte vo dvojici

Môže pomôcť úprimný rozhovor a dohoda

Ako zastaviť partnera, aby prestal sabotovať vaše úsilie? Prediskutujte s ním túto tému. Presvedčte ho, že je to pre vás dôležité a robíte to preto, že sa chcete cítiť lepšie a prospeje to najmä vášmu zdraviu. Nie preto, že by ste ho chceli opustiť a hľadať štíhlejšieho partnera. Niekedy to pomôže, niekedy nie. Šťastný vzťah by mal byť vždy založený na vzájomnej tolerancii a rešpekte, inak to fungovať nebude. Skúste s ním uzatvoriť dohodu.

reklama:

Niekedy to stojí naozaj veľa úsilia, aby sme presvedčili blízkych ľudí, aby naše úsilie prestali sabotovať. Môžete skúsiť byť veľmi priamy a povedať: „Nie naozaj si nedám to vyprážané kurča, keďže sa snažím znížiť hladinu cholesterolu„. Takisto dajte svojim kolegom vedieť, že ste stále tá istá osoba, a že s nimi veľmi rada zájdete na obed, ale nech rešpektujú aj to, že sa s nimi na vedro vyprážaných kuracích krídeliek nezložíte.

Zdroj: Herbalife

reklama:

Odporúčané

K téme

Ako vyzerá správny obed počas chudnutia? 10 stratégií, ako dostať chlapa do chomúta

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.