Trápi predčasné vyvrcholenie aj ženy?

Sex, milenci, dvaja, milovanie, vášeň, orgazmus, pár, zamilovaní, lásk
Shutterstock

Spoločný orgazmus býva u niektorých párov zriedkavým javom. Predčasné vyvrcholenie jedného z partnerov kalí radosť zo sexu. A netýka sa to len mužov, ako si môžete myslieť.

Niektoré ženy dosiahnu vyvrcholenie už počas predohry alebo v momente, keď pohlavný akt ani poriadne nezačal. Podľa portugalského výskumu až 40 percent žien nemá svoj orgazmus pod kontrolou. Hovoríte si, že im môžete závidieť a patria medzi šťastné príslušníčky ženského rodu? Aj predčasný orgazmus, tak ako žiadny, môže byť problémom v sexuálnom živote. Pocit, že sa vám nedarí ovládať vlastné telo býva dosť frustrujúci.

Čítajte aj: 5 tantrických trikov pre úžasný orgazmus

Čo s prehnanou vzrušivosťou?

To, že niektoré z nás dosiahnu orgazmus už pri bozkávaní, by nemalo byť až tak na škodu, pokiaľ zotrváte v sexuálnom akte a aj vášmu partnerovi doprajete naplnenie. Žena môže mať niekoľko vyvrcholení za sebou. Dokonca tie nasledujúce bývajú ešte intenzívnejšie. No čo ak hneď po prvom stratíte chuť na sex a odmietate pokračovať? Táto skutočnosť už býva príčinou partnerských hádok, keďže jeden z milencov zostáva bez zážitku zo sexuálneho vyvrcholenia.

Ako ovládnuť svoj orgazmus?

V prvom rade je potrebné zdôveriť sa svojmu partnerovi. Väčšina mužov ovláda techniky ako oddialiť rozkoš. Či už je to práca s dychom alebo so svojou mysľou. Dychové techniky spočívajú v tom, že čím hlbšie do bránice predychávate vzrušenie, o to viac sa rozplýva do tela a odďaľuje orgazmus. Skúste tiež vynechať predohru a dráždenie klitorisu. Tieto bežné spúšťače vyvrcholenia. Takisto sústredenie sa na prichádzajúci orgazmus pomôže prevziať kontrolu nad vašou telesnou rozkošou. Kegelove cviky (sťahovanie pošvových svalov) sú síce zamerané na zintenzívnenie sexuálneho vzrušenia a pomáhajú najmä pri chýbajúcom orgazme, no môžu byť prospešné tiež i v tomto prípade. Zosilnia pocity rozkoše ale v správnom čase. Tu nájdete návod, ako cvičiť Kegelove cviky

Preceňovanie spoločného vyvrcholenia

Napriek snahe sa vám nedarí prežiť spoločný orgazmus? Z biologického hľadiska to ani nie je možné. Príroda s cieľom zabezpečiť opakovanie styku a tým reprodukciu nastavila milostné hodiny mužovi a žene rozdielne. Zbytočné preceňovanie spoločného orgazmu vedie k neustálemu napätiu a k ďalšiemu z celej sady životných stresov. Nakoniec dôležitá je vaša súhra s partnerom. K nej si musí každý pár nájsť cestu sám.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk