Trápi vás akné či cukrovka? Skúste nápoje, ktoré vám pomôžu

Zdravie
shutterstock

Už pri prvých prejavoch bolesti či chorôb siahame po farebných pilulkách z lekárne a pritom zabúdame na silu prírody, ktorá nám dokáže byť nápomocná aj pri závažných zdravotných problémoch.

Akné

V pubertálnom veku sa vyskytuje takmer u každého jedinca, v dospelosti je však varovným signálom, že niečo v našom tele nie je v poriadku. Spravidla môže ísť o zlú funkciu obličiek, príčin však môže byť nespočetne veľa.

Na aknóznu pleť pomáha pravidelné pitie bylinných čistiacich čajov napr. z púpavy, rumančeka, materinej dúšky či čaj Nimba. Zároveň je účinné prikladať si na postihnuté miesta obklady z týchto bylín.

Cukrovka

Porucha metabolizmu, pri ktorom telo nie je schopné spracovať cukry. Vynikajúcim nápojom pri tomto ochorení je čaj z čučoriedkových listov. Dve lyžičky čučoriedkových listov pokrájajte a zalejte 250 ml vody. Následne varte 10 minút a 15 minút lúhujte. Pite denne dve šálky vlažného čaju.

Kašeľ

Vzniká snahou organizmu vyčistiť si zanesené dýchacie cesty. Na boj s kašľom je účinné horúce banánové mlieko, ktoré pomáha najmä na suchý a dráždivý kašeľ. Roztlačte jeden zrelý banán a zalejte ho 200 ml mlieka. Chvíľu zmes povarte a pite po dúškoch, kým je ešte mlieko teplé.

Tieto jedlá atakujú bolestivý zápal vo vašom tele!

Bolesť hlavy

Spôsobiť ju môže stres, zmena počasia, tlaku či alergia na potraviny. Skoncujete s ňou pomocou zeleninového koktailu. Zmiešajte 100 ml mrkvovej šťavy, 100 ml zelerovej šťavy s pár stonkami rozmarínu a ihneď vypite.

Hnačka

Pokiaľ trpíte riedkou stolicou sprevádzanou kŕčmi v podbrušku, doplňte vášmu telu cukry a soli. Vytlačte si šťavu z 2 pomarančov, pridajte 0,5 čajovej lyžičky soli, 2 lyžičky medu a doplňte vodou tak, aby ste mali 500 ml tohto nápoja. Pite každú polhodinu.

Kŕčové žily

Signalizujú, že s krvným obehom nie je niečo v poriadku. Príčinou môže byť nedostatok pohybu, obezita či nesprávna výživa. V boji s kŕčovými žilami je vynikajúca pohánka, ktorá obsahuje vysoké množstvo rutínu. Ten je prospešný pri poruchách prekrvenia a zvyšuje priechodnosť krvi v kapilárach. Pravidelným pitím čaju z vňate pohánky by sa mali vaše problémy upraviť.

Ako sa nestať cukrovkárom?

Horúčka

Pokiaľ je teplota tela vyššia ako 37,5°C, ide o horúčku. Aby ste sa rýchlo postavili na nohy, uvarte si povzbudzujúci nápoj, ktorý účinne znižuje teplotu a povzbudí organizmus. Jeden žĺtok rozmiešajte v 200 ml teplej vody, pridajte lyžicu citrónovej šťavy a lyžicu medu. Ihneď vypite!

Vyskúšajte si účinok týchto nápojov na vlastnej koži a prinavráťte svojmu telu stratenú energiu a zdravie.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk