Trápia vás opuchnuté oči? Vieme, ako si s nimi hravo poradiť

Kruhy pod očami,
www.thinkstockphotos.com the eyes/f=CPIHVX/s=DynamicRank

Oči sú zrkadlom do našej duše. O to viac dokážu opuchy, či kruhy pod očami znížiť sebavedomie každej ženy, ako aj pokaziť jej celkový vzhľad. Vyskúšajte rýchle triky, pomocou ktorých opäť prinavrátite svojim očiam bezchybný vzhľad.

Tvár a, najmä, oči odrážajú náladu, vek aj celkový zdravotný stav človeka. Sú tiež časťou tela, ktorú si okolie všíma ako prvú. Najčastejšími estetickými nedostatkami očí sú tmavé kruhy a opuchnuté viečka.

Kruhy pod očami

Vo väčšine prípadov sú výsledkom nedostatočného spánku, vitamínov či nesprávneho pitného režimu. Čierne kruhy pod očami naznačujú aj nedostatočné fungovanie obličiek a zvýšený cholesterol.

V prvom rade si doprajte pravidelný spánok a príjem tekutín. Menej soľte jedlo a dajte si vyšetriť obličky a zmerať cholesterol.

Opuchnuté očné viečka

Môžu byť výsledkom alergickej reakcie na potraviny či kozmetické výrobky. Taktiež môžu byť prejavom zlej funkcie obličiek. Upokojte oko kvapkami a dajte si vyšetriť citlivosť na alergény. Zároveň sa zamerajte aj na činnosť obličiek.

Prvá pomoc pre krásne oči

Prvou pomocou, ktorú by ste si po prebudení mali dopriať, je studená voda. Preberie, osvieži a stiahne opuch. Ak však voda nepomôže, vyskúšajte ďalšie osvedčené tipy.

Čajové vrecúška

Tmavé kruhy pod očami a opuchy odstránite priložením studených vrecúšok čaju.
Zalejte vrecúška len takým množstvom vody, aby navlhli, schlaďte ich napríklad v mrazničke a položte na oči. Ideálne je používať čaje s obsahom kofeínu, zelený alebo harmančekový čaj. Čajová terapia dokáže aj mierne redukovať vrásky.

Uhorky

Na oči si môžete prikladať plátky tejto čerstvej zeleniny alebo ju rozmixovať a zmes používať ako obklad na oči. Takúto kúru by ste mali praktizovať približne 15 minút.

Zemiaky

Sú skvelým prostriedkom, ako sa zbaviť opuchu očí a kruhov pod očami. Obsahujú enzým katechín, ktorý pleť zosvetlí a redukuje aj tmavé kruhy spojené s opuchmi. Postup je rovnaký ako v prípade uhoriek. Môžete ich nakrájať na plátky a prikladať na opuchnuté oči alebo z nich urobiť kašičku, čím sa prospešné látky jednoduchšie vstrebú do pokožky.

Mäta

Stačí rozdrviť pár lístkov mäty a priložiť zmes na spodné viečko. Unaveným očiam rýchlo dodáte energiu. Ak máte čas, zmiešajte podrvené mätové lístky s olivovým olejom alebo medom.

Pleťové masky na problematickú pleť

Soľ

Rozmiešajte 1 čajovú lyžičku v 20 ml vody. Namočené vatové tampóny si prikladajte na opuchnuté viečka približne 10 minút. Soľ zbaví pleť nadbytočnej vody a opuchnutý vzhľad zmizne.

Jahody

Jahody majú bieliaci účinok, spomaľujú starnutie a zmierňujú opuchy okolia očí. Plátky jahôd nechajte na chvíľu v chladničke a následne ich prikladajte na unavené a opuchnuté oči.

Mliečna pomoc

Výborným trikom je obyčajné studené mlieko. Namočte doň dva vatové tampóny a priložte na oči. Nechajte pôsobiť minimálne 5 minút. Mlieko upokojí pokožku, zmierni opuch a zanechá pleť hladkú a jemnú.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk