Trend týždňa: Čierna & Biela

Trend týždňa: Čierna & Biela
Dámska jazda

Hoci veci v živote nebývajú čisto čierno-biele, móda sa rozhodla dať týmto obľúbeným základným farbám túto sezónu novú šancu. Dizajnéri vzkriesili čierno-bielu klasiku novými strihmi, textúrami i vzormi.

Paris Fashion Week - módne trendy na jar/leto 2015, časť II.
SITA/AP

V dvoch jednoduchých farbách sa skrýva obrovský potenciál. Čierna a biela spolu vytvorili klavírne klávesy, domino či znčenie na cestách a v jednoduchosti sa jednoznačne skrýva krása. Spomeňte si napríklad na úchvatnú čierno-bielu róbu Blake Lively na filmovom festivale v Cannes či na pôsobivé čierno-biele šaty Sarah Jessicy Parker z dielne Oscara de la Rentu na Met Gala 2014.

Aj tento rok stavili svetoví dizajnéri na klasiku, ktorej dali nový dych zaujímavými strihmi, vzormi či materiálmi. Alexander Wang stavil na čisté línie a minimalizmus a pri svojich čierno-bielych modeloch po inšpiráciu zašiel do pánskeho šatníka. Diane von Furstenberg či Dolce & Gabbana zas osviežili minuloročný hit – ginghamový vzor, ktorý tento rok zažíva v čierno-bielej verzii opäť obrovský boom.

Veľmi obľúbenou kombináciou medzi svetovými dizanérmi bolo spojenie klasickej bielej košele, blúzky či saka s čiernymi nohavicami. Tradičná a veľmi populárna „pracovná uniforma“ vás môže túto jar sprevádzať i po práci, keď klasickú košeľu vymeníte za jemnejšiu blúzku a svoj elegantný outfit doplníte zaujímavými topánkami a doplnkami. Ak chcete byť túto jar úplne in, vymeňte svoje obľúbené úzke či rovné nohavice za široký model v štýle 70. rokov po vzore značiek Céline a Lanvin.

S rôznymi čiernobielymi vzormi, od kvetov, cez prúžky a káro až po abstraktnejšie vzory sa tiež túto sezónu pohralo množstvo dizajnérov. Značka Marc by Marc Jacobs stavila na hravé bodky, ktoré do svojej jarnej kolekcie zakomponoval i taliansky módny dom Dolce & Gabbana. Zaujímavé grafické obrazce svojimi čierno-bielymi modelmi zas vytvorili značky Givenchy a Balmain.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk