Trend týždňa: Maxi leto, maxi šaty

Dlhé letné šaty v rôznych farbách

Štýlové maxi šaty na leto sú tu s nami už niekoľko sezón. Hoci sa nám ťažšie zvykalo na dlhé šaty na bežný deň, dnes už poznáme všetky ich výhody. A nedáme na ne dopustiť počas letnej sezóny 2015.

Žena v bielych priehľadných šatoch s jemným vzorom
Na maxi šaty ani toto leto nedáme dopustiť. Miss Selfridge

Keď pred niekoľkými rokmi dlhé šaty z pohodlných, bežných materiálov zaplnili police obchodov, ťažko sa nám zvykalo na myšlienku, že by sme šaty po zem mali nosiť aj niekedy inokedy, ako večer a na spoločenské príležitosti. Dlhé šaty sa u nás stále spájali so slávnostnými udalosťami a nosili sme ich zväčša okrem plesov len na svadby, promócie a veľké oslavy.

Nosiť však dlhé šaty do práce, na prechádzku alebo na dovolenke pri mori? To bolo donedávna v našich končinách takmer nemysliteľné.

Všetko sa však zmenilo s príchodom praktických bavlnených šiat v bohémskom či minimalisticky mestskom štýle, ktoré sú veľkým trendom aj tohto leta. Farebné, vzorované, romantické, čierne, kvetinové či s etnickými „boho chic“ vzormi maxi šaty by tento rok nemali chýbať v žiadnom šatníku. Vyrábajú sa v rôznych strihoch a materiáloch, takže si každá žena nájde model, ktorý jej dokonale pristane.

Nižšie postavy predĺžia užšie strihy, vysoké dámy si zas môžu dovoliť chic rozviate šaty do mesta i k moru.

Maxi šaty prichádzajú v toľkých rôznych štýloch a farbách, že nájdete modely takmer na všetky príležitosti. Na kávu s priateľkami sa hodia napríklad romantické biele šaty doplnené džínsovou bundičkou a sandálmi, na rande môžete využiť rafinovanejší model s dokonale sediacim strihom, na dovolenke si zas užijete pohodlie v námorníckych pásikavých maxi šatách doplnených veľkým slameným klobúkom.

Veľkým hitom tejto sezóny je štýl 70. rokov. Retro atmosféru vášmu outfitu instantne dodajú vzorované bohémske maxi šaty s dlhými rukávmi či odhalenými ramenami. Skombinovať ich môžete s výrazným klobúkom so širokou strieškou a sandálmi na hrubom opätku či rovnými koženými sandálmi. Veľmi pôvabnou voľbou na jarné aj letné dni môžu byť i maxi šaty s kvetinovou potlačou, ktoré sa hodia naozaj takmer na každú príležitosť.

Podľa vášho pracovného zamerania ich môžete pokojne zobrať i do práce, v kancelárii či na stretnutiach vám dodajú pohodlie, štýl i kúsok sebavedomia.

Výhodou maxi šiat je jednoznačne ich variabilnosť a pohodlie. Môžete ich nosiť bez akýchkoľvek doplnkov a spraviť z nich hlavnú hviezdu vášho outfitu, prehodiť si cez plecia rifľovú bundu, sako alebo svetrík a na večer ich môžete „upgradovať“ výrazným doplnkom a vysokými topánkami.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk