Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
155a1717x 2.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
reklama:
reklama:
reklama:
17. apríla 2017 LifestyleOsobnosti od DamskaJazda.skSITA

Tri otázky pre Ivanu Kičikolevu, modelku a organizátorku konferencií pre ženy SUPERfeel. Čo treba urobiť, ak chcete pozitívnu zmenu?

O tom, ako krutá choroba zmenila život jednej z vás a čo všetko stojí za nápadom a realizáciou organizovať výnimočnú konferenciu pre nežné pohlavie.

Ivana Kičikoleva

Modelka a organizátorka konferencií pre ženy SUPERfeel

Čo ťa viedlo k myšlienke zorganizovať konferenciu pre ženy SUPERfeel?

V tejto odpovedi by som musela zhrnúť takmer štyri roky mojej cesty. V roku 2013 som ochorela na autoimunitné ochorenie reumatického charakteru a vtedy sa začala moja transformácia. Fyzická, psychická i životná. Následkom ochorenia a ničivej fyzickej bolesti som bola donútená ukončiť svoju prácu modelky vo Švajčiarsku a zo dňa na deň som sa ocitla v Piešťanoch v nemocnici. Bola to pre mňa rana a ťažko to niesla i moja rodina a samozrejme, že to ovplyvnilo všetko v mojom živote. Nasledovala ťažká liečba a neustály dohľad lekárov. Prakticky som nebola schopná sa o seba postarať sama. To mi spôsobovalo obrovské pocity strachu z toho, čo bude!

© 2015 Mako Hindy

Odmalička som bola taký vetroplach, mama vravievala. Veľa som cestovala, nikdy som sa ničoho nebála, ale poviem vám, že táto skúška v podobe nepriaznivého zdravotného stavu mi spôsobovala paniku, keďže som si nevedela ani len predstaviť, čo budem robiť a ako a hlavne z čoho budem žiť. A vtedy to celé začalo. Život mi podsúval knihy o samoliečení, o meditáciách, o naprogramovaní mysle. Neskôr som začala sledovať rôzne lekárske prednášky online, navštevovať centrá alternatívnych medicín. Robila som jednoducho všetko, čo sa dalo a čo by mi mohlo priniesť ten sľubovaný zázrak v podobe radikálneho vyliečenia. Moja lekárka ma našťastie akceptuje, som pod jej dohľadom a liečbou, ale mám jej podporu aj v alternatívnom smere. Akoby som stále hľadala to, čo mi pomôže a ani som si nestihla všimnúť, že zbieram niečo veľmi cenné. Získavala som vedomie, o akom sa mi ani nesnívalo a nastúpila na cestu sebapoznania. Na tej ceste som dodnes a viem, že jedného dňa budem opäť 100% zdravá, avšak niektoré veci chcú čas a aj bolesť je ich súčasťou. Lebo veď čo ma nezabije, to ma posilní.

reklama:

Vrátim sa ale k predmetu otázky, aj keď pre mňa je ťažké stručne zhrnúť, prečo som začala organizovať konferenciu pre ženy SUPERfeel, ale pokúsim sa. Asi prvé by som rada uviedla na pravú mieru, že ja som autorkou projektu SUPERfeel, čo znamená, že vyberám spíkrov, témy, či zostavujem vystavovateľskú, biznis i beauty zónu. Lebo už som počula aj názory, že ja som v podstate iba tvárou SUPERfeelu, ale tvorcom projektu je niekto iný. Nie je :), som to ja. Keď som sa cítila fyzicky lepšie, začala som sa pomaly zaraďovať naspäť do života. Dostala som ideu malého beauty eventu pre ženy, kde sa prídu odreagovať a naučiť niečo nové. Ako som zostavovala program prvej konferencie, napadlo ma, že by bolo fajn pridať aj meditáciu, prípadne prednášku o partnerstve. V priebehu 5 týždňov som moju prvú konferenciu zhmotnila a bola som úprimne dojatá z jej úspechu. Vďaka podobne naladeným ženám, dnes už mojím blízkym kamarátkam, sa mi podarilo priniesť SUPERfeel aj do Trenčína a Banskej Bystrice. Veľmi sa teším, že je o moju konferenciu záujem aj v iných mestách. Ďakujem každej žene, ktorá prišla na SUPERfeel, pretože to ma utvrdzuje v tom, že robím správnu vec. Nuž a nebyť môjho ochorenia, tak by som dnes asi stále behala po móle v Nemecku a Švajčiarsku :). Tu platí staré známe: Všetko zlé je na niečo dobré, len treba počkať na AHA moment, kedy to zbadáme.

Čo by si odporučila ženám, ktoré sa chcú cítiť lepšie alebo ktoré by chceli vo svojom živote niečo zmeniť?

Prísť na SUPERfeel 🙂 . Naozaj! Ja som musela dostať „preplesk“ v podobe závažnej choroby, aby som začala na sebe a svojom vnútre pracovať. Ale nemusíte ochorieť, aby ste dokázali vo svojom živote urobiť zmeny. Rada by som odkázala dievčatám a ženám, aby počúvali svoje vnútro, aby sa to začali učiť, lebo to ich navedie vždy správne, ja sama sa to stále učím. Preto zámerom SUPERfeelu je sprístupniť vám rôzne možnosti, ako nájsť cestu k sebe. Som veľmi opatrná s týmito ezoterickými slovíčkami, lebo dnes je už tých guruov toľko, že sa ani nečudujem, že mnoho ľudí má v tom chaos. Dnes si sama vyberám na základe toho, čo so mnou rezonuje, aká kniha sa ku mne „náhodou“ dostane. To sú všetko signály a je len na nás, či ich budeme počúvať a nasledovať.

155a2441.jpg
reklama:

SUPERfeel znamená v preklade super pocit a to si prajem. Všetci si to prajeme, byť šťastní. Rozdiel je jedine v tom, akou rýchlosťou a akou cestou sa vyberieme. Naučila som sa ľudom vravieť nie. Naučila som sa meditovať a byť pokojná v situáciách, ktoré by ma v minulosti rozhnevali. Musela som sa naučiť prekonať fyzickú bolesť a prekonávať strach z neznámeho. Mám lepšie dni a mám aj horšie, a to je ono, tomu sa vraví rovnováha. Niekedy sa bavím na hashtagoch typu #LOVEMYLIFE, lebo povedzme si úprimne a s rukou na srdci: Kto z nás nemá deň Debil či chuť sa pohádať? Základom nie je svojich démonov potláčať, ale naučiť sa s nimi žiť a ovládať ich, aby neovládali oni nás. A tam začína cesta sebapoznávania. Príďte na SUPERfeel už 20.mája a uvidíte 🙂

Aké máš plány a vízie do budúcna?

Mojou prioritou je byť zdravá. A mojím pracovným snom a víziou je vybudovať zo SUPERfeelu veľkú konferenciu a možno jej dať aj medzinárodný rozmer. Momentálne sa však sústredím na slovenské mestá, aby sa ženy inšpirovali, motivovali, vymieňali si skúsenosti i zabavili. Aby jednoducho cítili super pocit a ten si nosili so sebou všade. Mňa táto práca obohacuje na duchu a sama sa veľa pri tom naučím. Som žena, čo sama podniká a mám v pláne napríklad edukovať ženy, malé podnikateľky, aj v tomto smere. Prinášam na SUPERfeel témy najmä na základe mojich osobných skúseností a potrieb. To sa nedá opísať, to musíte zažiť 🙂

reklama:

Viac info na: www.superfeel.sk

Vstupenky v predaji: www.superfeel.sk

Zhovárala sa Mimi Šramová

reklama:

Odporúčané

K téme

Neuveríte, akú záľubu má exminister financií 3 otázky pre Miriam Šramovú: Ak niečo robíte s láskou a srdcom, neexistuje, že to skončí fiaskom

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.