Tri otázky pre Aless: Veľakrát som si svojimi skladbami sama sebe vodcom

Aless_5.jpg
Zdroj: archív Aless

Na prvý pohľad ju zaradíte medzi krehké blondínky milujúce ružovú farbu a túžiace po klišé v podobe princa na bielom koni. Bola som jednou z nich. Naše stretnutie vo mne vyvolalo dojem, ktorý nemohol byť vzdialenejší pravde. Šablóna perfektne oblečenej a upravenej modelky, ktorá sa striktne vyhýba jedlu, však razom spadla ako domček z kariet spolu s jej slovami: „Postráž mi kabelku, idem si zobrať niečo jesť.“ A presne v tom momente som si ju zamilovala.

ALESS

Umelkyňa, speváčka, raperka, textárka, instagram queen a idol mladých ľudí

1. Vždy ma pri umelcoch zaujíma ich cesta k úspechu, ktorá možno inšpiruje niekoho iného k tomu, aby zmenil svoj život a začal si plniť vlastné sny. Aj keď si veľmi mladá a máš najväčšie roky slávy ešte len pred sebou, ako sa ti podarilo dostať tam, kde si teraz a spolupracovať s takými menami ako Separ či Grimaso?

Jednoznačne bol mojím štartérom projekt podzemgang. Vďaka nemu som sa posunula ďalej, pretože som človek, ktorý rád využije šancu, keď ju dostane, premárniť ju by bol hriech. Ďalším veľkým spúšťačom toho, čo je dnes, bola samozrejme skladba Narodená pre výhru a album 17.

Aless_4.jpg
Zdroj: archív Aless

2. Len pred pár dňami ti vyšiel nový videosingel GENERACIA II v rámci ktorého definuješ svoju generáciu a stávaš sa jej silným hlasom. Na účinkovanie v klipe si si pozvala viacerých talentovaných ľudí, ktorí reprezentujú súčasnú úspešnú generáciu, alebo majú najväčšie predpoklady uspieť v budúcnosti. Medzi pozvanými hosťami figurujú také mená ako známy youtuber Matej Zrebný, tanečnica Vierka Ayisi či moderátorka Stanka Pavolová. Aj napriek všetkým týmto informáciám chceme vedieť viac! Povedz nám, čo pre teba tento singel znamená, ako sa ti pracovalo na príprave videoklipu a v neposlednom rade nám priblíž odkaz, ktorým chceš dnešných mladých ľudí osloviť.

Je pre mňa akýmsi odkazom aj pre mňa samotnú. Totiž, aby ma ľudia pochopili… Veľakrát som si svojimi skladbami sama sebe vodcom. Sama som ešte mladá a stane sa mi, že si sem-tam vypočujem niektoré zo svojich vecí, keď je mi občas ťažko a vďaka nim si poviem, bude to v pohode, zvládnem všetko.

Aless_3.jpg
Zdroj: archív Aless

Generácia má podobný odkaz, pretože, ako to tu v našich končinách býva zvykom, mladí ľudia bývajú viac sabotovaní, ako podporovaní, čo zvykne mládež odrádzať od toho, aby na sebe pracovali a mali svoje sny, za ktorými idú.

Generácia je skladba, ktorá tomu chce povedať konečne nie! Sme mladí, no budeme aj starší a vtedy sa karty obrátia. Natáčanie trvalo 3 dni, bolo celkom náročné skĺbiť toľko ľudí dokopy, no úspešne sme to zvládli. 🙂

3. Aký impulz či vízia ťa posúva neustále vpred? Máš nejaký sen, ktorý by si chcela v rámci kariéry dosiahnuť a mená, s ktorými by si chcela ešte spolupracovať?

Mávam dni, kedy nemám chuť pokračovať, no vždy sa zamyslím nad tým, prečo som začala. Určite si pamätáte tie obrázky starého pána, čo kopal v bani, pretože hľadal zlato, vzdal sa práve vtedy, keď už ho mal skoro na dosah. Ja sa nechcem vzdávať, to nebol môj cieľ. Čo sa týka interpreta, s ktorým by som v budúcnosti rada spolupracovala, tak je to určite Ema Drobná. Jej tvorba je totiž úplne iný level.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk