Tri otázky pre artistku Cirque du Soleil: Prečo chce žiť na Pandore rovnako ako Avatar?

Ra_3jyxa.jpeg
Zdroj foto: CDS

Fascinujúca šou plná farieb, svetiel a úžasných výkonov artistov vznikala päť rokov a v týchto dňoch ju môžete vidieť aj na Slovensku. Vyspovedali sme za vás jednu z hlavných postáv príbehu, ktorý sa odohral tisíce rokov pred Avatarom.

Film Avatar fascinoval predstaviteľov Cirque du Soleil natoľko, že sa rozhodli vytvoriť šou inšpirovanú týmto jedinečným filmom Jamesa Camerona, s ktorým na tvorbe úzko spolupracovali.

CIRQUE DU SOLEIL: TORUK – The First Flight
Predstavenie svetoznámeho zoskupenia Cirque du Soleil s názvom TORUK – The First Flight, ktoré je inšpirované filmom Avatar od režiséra Jamesa Camerona. Bratislava, 28. február 2019. Foto: SITA/Jana Birošová

Päť rokov práce, 38 kamiónov, štyri lietadlá s kulisami i technikou a piate lietadlo s ľudskou posádkou. Hodiny, dni, mesiace tréningu a tvrdej driny, množstvo bábok i kostýmov a viac ako stočlenný realizačný tím . To všetko stojí  za príbehom s názvom:  Cirque du Soleil TORUK – The First Flight (prvý let). Dámska jazda za vás vyspovedala hlavnú ženskú predstaviteľku príbehu o Torukovi, austrálsku akrobatku Gretu Mayr.

20190228_152833a.jpg
Zdroj foto: MM/DJ

Stvárňujete jednu z hlavných postáv v príbehu o kmeni  Na’vijčanov. Koľkokrát sa musíte prezliekať  a ako je to s mejkapom?

Počas šou sa musíme trikrát prezliecť. Líčime sa sami.  Vrstvou mejkapu nemôžeme šetriť, pretože líčenie musí vydržať štyri hodiny a tiež naše potenie.

Chceli by ste žiť na Pandore?

Samozrejme, že áno. Myslím si, že mám úžasnú prácu, ktorá mi priniesla zaujímavé skúsenosti do života. Život na Pandore je jednou z nich. Farby, zvieratá a charaktery postáv. Jednoduchý, ale magický svet domorodcov. To všetko ma uchvátilo natoľko, že určite by som chcela na tejto planéte žiť.

Nechýbali by vám moderné technológie?

Určite nie. Ľudia na tejto planéte ovládajú mágiu, takže pokojne by som sa vedela bez techniky zaobísť. Taktiež sa mi páčia niektoré myšlienky domorodcov a to, ako vnímajú svet.

Čo by ste vyčarovali ako prvé?

(smiech) Asi to, aby ľudia začali viac vnímať svoje vnútro.

Nrytji_4.jpeg
Foto: CDS

Čo vám dala táto šou?

Počas tohto predstavenia som sa naučila rôzne akrobacie a hlavne ako hrať konkrétnu postavu. To odlišuje TORUK – The First Flight od ostatných šou. Čiže nie je to len o artistickom vystúpení. Musíte sa do tej role vžiť a vedieť ju zahrať. To sa mi veľmi páčilo.

Koľko vám trvá, kým sa naučíte novú akrobaciu?

Trvalo to niekoľko týždňov. Gymnastiku cvičím už dvadsaťdva rokov , čiže od svojich štyroch rokov, takže väčšinu prvkov musím mať v malíčku. Do tejto šou som sa dostala náhodou, keď vypadla jedna členka, čiže je to pre mňa prvé predstavenie s Cirque du Soleil.

20190228_161515.jpg
Zdroj foto: MM/damskajazda.sk

Život artistky je veľmi náročný. Máte čas na súkromný život?

To vôbec nemám. Tri týždne cestujeme a potom máme týždeň voľna. Keďže som až z Austrálie, neoplatí sa mi cestovať domov, preto rodinu nevidím pekne dlho. Každý deň trénujeme. A to nielen pred vystúpením, ale aj na hoteloch, čiže každý z nás má aspoň dvoch trénerov. Je to naozaj náročné, ale napriek tomu si myslím, že je to úžasná práca.

20190228_220457a.jpg
Zdroj foto: MM/DJ

Ako sa udržujete v dobrej kondícii? Máte špeciálnu stravu?

Nemám. Doprajem si všetko. ( smiech) Zmrzlinu, kávu, no všetko, čo milujem. Tu je dôležitý najmä pravidelný tréning.

Zhovárala sa: Milota Mezeiová

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk