Tri otázky pre Lukáša Adamca: Svoje deti by som chcel vychovať na slovenských zvykoch

Lukáš Adamec
SITA/Diana Černáková

Dámska jazda.sk za vás zistila, čo jediné platí na spevákovho syna a ako oslavuje sviatky Dušičiek.

Lukáš Adamec

Spevák, muzikálový herec, hudobník, moderátor v televízii a v rádiu

Nedávno sa ti narodila dcérka Lea, okrem toho máš trojročného syna Tea. Čo si na svojej manželke najviac vážiš a čo podľa teba považuješ za najdôležitejšie vo výchove?

Všetku prácu doma robí manželka. Samozrejme niekedy sa jej snažím pomôcť, ale to je len kvapka v mori. Obdivujem ju za to, ako to zvláda. Je skvelá mamička. Pri výchove považujem za najdôležitejšie asi disciplínu. Pri mojej povahe, teda pri mojom synovi (smiech). Veľmi sa podobá na mňa, aj keď niektoré vlastnosti má po mame. Ona je takisto veľmi temperamentná a vie byť výbušná. Tento malý človek si nedá od nikoho nič povedať a chce všetko robiť podľa seba. A keď nerobí, máme doma veľký cirkus. Preto hľadáme rôzne chodníčky, ako sa s tým vysporiadať. Samozrejme skúšali sme hocičo, ale asi najviac zaberá zakázať mu obľúbené hračky. Ale ešte nás čaká tvrdý boj, keďže zdedil naše temperamentné povahy. Aj tak ho zbožňujeme. To sú jednoducho deti. Stále skúšajú, kde sú ich hranice.

Lukas adamec_ archiv lukas adamec zmensene.jpg
Archív Lukáš Adamec

V týchto dňoch ti vyšiel nový singel Keď ma raz odsúdia. Prečo taká téma? A na čom v súčasnosti ešte pracuješ?

Tento text nie je z mojej hlavy. Pieseň sa mi veľmi páči od prvej chvíle, keď som ju počul. Opäť je autorom hudby Tomi Okres a textu Vlado Krausz ako pri letnom hite Horúca láska. Táto pesnička má desať rokov. Vybral mi ju Tomi a vraj čakala na mňa, lebo nikto ju nevedel zaspievať tak dôveryhodne ako ja. Veľmi mu ďakujem za takéto tvrdenie. Táto pieseň sa mi asi páči najviac z celého albumu Lukáš Adamec. Chystám k nemu aj turné, ktoré začne piatok 27.10.. Krst albumu bude v Košiciach, kde ho pokrstí Vlado Krausz (autor textov piesní, ktoré sú už vonku) a v Bratislave, kde sa toho ujme Marcel Forgáč. Turné odohráme ešte aj vo Svidníku, Banskej Bystrici, Zvolene, Nitre a ďalších mestách.

Som inak veľmi rád, že som bol opäť oslovený účinkovať na koncerte Slovak Accordion Orchestra. Asi preto, že som Košičan a rád spievam všetko možné.(smiech) Prvý koncert dopadol výborne a vôbec som nemal obavy, že to bude na úkor hudobnej kvality a že akordeóny prehlušia spev. Podľa mňa to môže každého iba príjemne prekvapiť a môžu sa tešiť na známe piesne v krásnom prevedení.

Oslavuješ Halloween? Alebo ako budeš tento rok svätiť Dušičky?

Dušičky tento rok oslavujem hudbou. A to práve spomínanou skladbou Keď ma raz odsúdia, lebo je aj o smrti, aj o živote. Zvyčajne však neoslavujem, lebo okolo tohto dátumu pracujem alebo som odcestovaný. Málokedy stihnem ísť na hroby. Halloween neoslavujem vôbec. Niekedy sa možno stane, že sa mám zúčastniť nejakej párty v štýle Halloween, ale vlastne si ani nepamätám, že by som niekedy oslavoval tento sviatok s maskou a podobne. A vôbec mi to ani nevadí, lebo chcel by som deti vychovať na slovenských zvykoch. Viem síce, že sa týmto trendom neubránia, ale chcem, aby mali základnú vedomosť, že Sviatok všetkých svätých a Pamiatka zosnulých sú pre nás prvotné. A že v tieto dni by mali prejaviť úctu tým, ktorí nás už opustili.

Lukáš Adamec
SITA/Diana Černáková

Pieseň Keď ma raz odsúdia si teda venoval všetkým tým, ktorí tu už medzi nami nie sú…

Všetkým tým, ktorí rozmýšľajú nad smrťou, nad životom. Všetkým, ktorí spomínajú a potrebujú sa vyplakať. Myslím si, že nielen pieseň, ale aj videoklip je veľmi pekný.

Prečo si v ňom stále na loďke? 🙂

( Smiech) Pôvodne som mal byť iba v jednej scéne. Myslím si, že nejaké vysvetlenie, že prečo som tam, kde som, si človek nájde sám, keď si pozrie videoklip a spozná jeho príbeh. Nakoniec som rád, že som na loďke, lebo som pirát. (smiech)

Milota Mezeiová

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk