Tri otázky pre Marianu Metwaly Veiglovú, riaditeľku cestovnej kancelárie TUI ReiseCenter, takáto bude podľa nej DOVOLENKA 2017

Img_7117.jpg

Tri otázky pre …. sme položili obchodnej riaditeľke cestovnej kancelárie TUI ReiseCenter Slovensko Mariane Metwaly Veiglovej. Okrem hitu roku 2017, ktorý cenou a kvalitou zodpovedá bývalej vyhľadávanej turistickej destinácii Turecko, sme sa pýtali, ako sa naše cestovateľské chúťky odlišujú od obyvateľov západného sveta.

Mariana Metwaly Veiglová

Obchodná riaditeľka TUI ReiseCenter Slovensko

Čo je dovolenkovým hitom roku 2017 ? 

Letným hitom je určite Grécko. V prvom rade preto, lebo záujem o Turecko už od minulého roku výrazne klesá a predávame ho už oveľa menej. Ak porovnáme kvalitu aj cenu oboch  turistických destinácií, kvalite Turecka zodpovedá najviac Grécko.  Veľmi dobre sa predáva aj Španielsko a Taliansko. Z roka na rok stúpa záujem už aj v lete o exotiku ako Dominikánsku republiku, Mexiko, Kubu, Bali, Maldivy  a ďalšie exotické krajiny.
Scanned Document

Slováci objavili Dubaj, ale na internete ho predávajú za neuveriteľne nízke ceny, doslova za pár eur, ide naozaj o Dubaj?

Dubaj za pár drobných sú väčšinou buď mestské jednoduché hotely, či apartmány, z ktorých na pláž ani nedovidíte, lebo tam široko ďaleko nie je. Často sú to vedľajšie Emiráty, čo ale s Dubajom nemá nič spoločné, maximálne že pristanete v Dubaji, ale reálne ubytovaní budete desiatky kilometrov od Dubaja. Ak klient chce naozaj zažiť pravý  Dubaj s plážovým hotelom,  tak tie skutočne nie sú za pár drobných, pretože ide väčšinou o 5* hotely, ktoré jednoznačne stoja ďaleko viac.

Aký je rozdiel medzi klientmi a turistami  zo Slovenska a západom?

Veľakrát to je najmä v počte precestovaných krajín a tiež aj v ich výber. Často tam, kde dnes cestujeme my, oni už boli. 🙂

Lucia Tomečková

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk