Tri otázky pre MUDr. Janku Holešovskú: Klient sa chcel podobať na Karla Gotta

Holesova jana 1.png

Čo treba vedieť predtým, ako sa rozhodneme pre plastický zákrok a aké chyby robíme? Spýtali sme sa skúseného odborníka.

MUDr. Janka Holešovská, MBA

Vedúci lekár kliniky estetickej medicíny Medicor, s.r.o., Poprad

Aké chyby pri plastickej chirurgii robíme najčastejšie?

Najčastejšou chybou klientov, prichádzajúcich k plastickému chirurgovi alebo lekárovi estetickej medicíny,  sú ich nereálne predstavy a očakávania. Mala som pred rokmi klienta, ktorý sa úplne vážne chcel podobať na Karla Gotta. Stálo to nesmierne veľa úsilia a diplomacie presvedčiť ho, že jednoducho nemá na to fyzionómiu a pri čo najlepšej našej snahe by sme žiadaný výsledok nedosiahli. Toto už bol extrémny prípad, ale s podobnými prípadmi sa stretávame čoraz častejšie, keď si donesú konkrétnu fotografiu a žiadajú korekcie tváre a tela.

Holesova jana.png

Čo musí mať žena v hlave ujasnené ešte pred tým, ako sa rozhodne pre estetický zákrok?

Keď sa žena rozhodne pre estetický zákrok, môže mať svoje predstavy, ale mala by mať ujasnené, že výsledný efekt by mal byť kompromisom jej predstáv a odborného a estetického názoru lekára.

Ako sa majú nie len ženy zorientovať v tom veľkom množstve zákrokov a zariadení, ktoré ponúkajú estetické kliniky a podľa čoho si ich vyberať, aby sa rozhodli správne?

Klienti zaujímajúci sa o zákrok v oblasti estetickej medicíny, by sa mali orientovať na trhu ponuky týchto zákrokov a ošetrení podľa referencií a hodnotenia klientov. Tiež podľa odbornosti personálu, resp. podľa počtu rokov úspešnej existencie kliniky.

Lucia Tomečková

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk