Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3.jpg
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: archív Mon Art

Tri otázky pre Natáliu z Mon Art: Správne zvolená kabelka podčiarkne ženskosť a doplní outfit správnou „čerešničkou na torte“

Redakcia Dámskej Jazdy vám prináša exkluzívny pohľad do zákulisia výroby kabeliek značky Mon Art. Tie sa takmer okamžite stali módnym hitom. Každá fashion bloggerka, ako i milovníčka módy na ne nedá dopustiť! Natália, stojaca za týmito skvostami, ktoré nás všade sprevádzajú, okrem iného prezradí, akou technikou vznikajú a v čom spočíva ich pravá podstata.

Natália

Designer značky Mon Art

Ručná výroba je niečo, v čom stále viac fashionloverov nachádza zaľúbenie. Uvedomujeme si však, že sa za každou jednou kabelkou skrývajú hodiny tvrdej práce. Opíš nám, ako vlastne prebieha proces výroby?

Kabelky značky Mon Art sú vyrábané tradičnou brašniarskou technikou, tzv. ručným spracovaním za použitia tradičných nástrojov. Každý jeden model kabelky či ruksaku sa šije samostatne a prejde rukami viacerých ľudí v našom tíme. Výroba modelov sa začína (pokiaľ má už klient predstavu o dizajne :-)) prispôsobením daného materiálu a vnútornej tkaniny, tzv. futra kabelky. Výroba sa realizuje prostredníctvom viacerých nástrojov, bez ktorých by sme si v dielni nevedeli dať rady. 🙂

1 2.jpg
Zdroj: archív Mon Art

Zaraďujeme medzi ne nepochybne nožnice, rôzne typy lisovacích nástrojov a nití, elementárne drobnosti ako spony, kovové prvky, lepidlo, retiazky a samozrejme najdôležitejším nástrojom sú rôzne druhy šijacích strojov. Po prispôsobení materiálu s vnútornou tkaninou prichádza čas na šitie.

4.jpg
Zdroj: archív Mon Art

Výroba kabelky nie je jednoduchá záležitosť a počas realizácie do reálnej podoby sa stretávame s rôznymi novými problémami, ktoré treba riešiť, nakoľko naše portfólio ponúka množstvo materiálov a dizajnov, ktoré sa snažíme neustále dopĺňať.

Našimi srdcovkami sú jednoznačne modely Ellie, Baby Ellie a Emma. Aj tieto skvosty prechádzajú rovnakou výrobou alebo sa za nimi skrýva niečo naviac?

Naše modely Ellie, Baby Ellie alebo Emma prechádzajú i záverečným procesom lepenia a výstuže pre dokonalú pevnosť. Následne je na rade správna implementácia nitov a kovových častí kabelky, vrátane crossbody putka. Vnútorná tkanina sa uzavrie a model kabelky je pripravený uzrieť svetlo sveta. 🙂

2 1.jpg
Zdroj: archív Mon Art

Veľký časový priestor si vyžaduje, napr. náš model ruksačika Mia, pri ktorom strávime zhruba 4 – 5 hodín v závislosti od použitého materiálu a komponentov.

Mia.jpg
Jedinečné ruksačiky Mia – Zdroj: archív Mon Art
V čom spočíva kúzlo značky Mon Art a odlišuje vaše kabelky od tých, ktoré nájdeme v známych reťazcoch?

Podstata značky Mon Art plynie z jej inakosti, chuti sa odlíšiť a snahy priniesť na náš trh niečo nové – výnimočné. Ku každému klientovi pristupujeme individuálne pri splnení jeho predstavy dizajnu. Sme zástancami, že správne zvolená kabelka podčiarkne ženskosť a doplní outfit správnou „čerešničkou na torte“.

Baby ellie 2.jpg
Kráska Baby Ellie – Zdroj: archív Mon Art

K téme

Tri otázky pre výrobcu kabeliek Dajanu Rodriguez: Folklór ma fascinoval vždy! Najužitočnejší trend sezóny: Noste dve tašky!

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.