Tri otázky pre slovenského Bruna Marsa speváka Petra Foresta: Niekto je tu dočasne, aj keď si myslíme, že navždy

Peter Forest
Zdroj foto: www.instagram.com

Talentovaný spevák prichádza s novinkou, ktorá vás očarí.

Peter Forest je nádejný talent, ktorý sa narodil v Spojenom kráľovstve Veľkej Británie a Írska, strednú školu absolvoval v Kanade a v súčasnosti pôsobí v Čechách a na Slovensku, kde nahráva viacero singlov. V súčasnosti je vonku ďalšia zaujímavá skladba s názvom Kylie.

Čo ťa inšpirovalo? Ako vznikla novinka?  

KYLIE je o dievčati, s ktorou som sa bavil odmalička a boli sme si veľmi blízki. Keď som sa však vrátil z Kanady, zmenila sa – stala sa veľmi materialistickou a mal som pocit, že máme zrazu úplne iné hodnoty a prístup k životu. Asi to už tak býva, ľudia sa menia. A niektorí sú v tvojom živote iba dočasne, aj keď si myslíš, že je to na celý život. Potom sa ten vzťah z rôznych dôvodov proste rozpadne…

Čo plánuješ do budúcna?

Tento rok plánujem vydať debutové EP. Nebude to veľa skladieb, ale každú jednu produkujem ja a preto chcem aby boli do detailov podľa mojich predstáv. Najdôležitejšie je pre mňa momentálne budovať svoj vlastný sound a neznieť tuctovo. Pop/trap je moja obľúbená kombinácia žánrov a niečo čo na mojom EP-čku určite nájdeš.

Čo si doposiaľ vydal?

Kylie je môj debut pod Mikeroft Records – je to label, ktorý má pod sebou niektorých z najtalentovanejších mladých hip-hopových umelcov u nás a v Česku. Pred časom som demo Kylie poslal Davidovi Kopeckému (D.Kop), ktorý label založil, a song sa chalanom natoľko páčil, že mi navrhli vydať pesničku pod Mikeroft-om. Pred vydaním Kylie už pár rokov píšem pesničky pre zahraničných producentov, ale to sú z mojej strany spolupráce, nie moja vlastná tvorba.

Kde momentálne žiješ?

Dobrá otázka. Momentálne študujem a produkujem v UK. Často chodím domov na Slovensko a Česko práve kvôli hudbe, ktorú tu nahrávam. Lietam hore-dole a niekedy je to dosť únavné. Od septembra budem istý čas v Toronte, čo je epicentrum špičkových hip-hopových producentov a umelcov ako Drake alebo The Weeknd… ale s lietaním mi to situáciu neuľahčí :).

Zhovárala sa Miriam Šramová

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk