Tri otázky pre videoblogerku Zuzanu Machovú: Toto nám zmrazí všetok stres

Kniha.jpg
Facebook Zuzana Machová

Známa videoblogerka, ktorej populárne videá zabávajú internet, prezradila, ako počas Vianoc neprizabiť manžela a čo všetko nájdete v jej novej knihe.

Čo bolo inšpiráciou pre napísanie tejto knihy?  

Som mama a babka a sama viem, že nie je jednoduché denne kŕmiť rodinu. Tak som dala dokopy pár receptov, ktoré sú bežné, jednoduché, dobré a z dostupných surovín. Kniha obsahuje aj krátke milé a miestami vtipné príbehy nielen z môjho života, ktoré každého pri listovaní určite potešia a rozveselia. Takéto príbehy som zvykla písať do úvodníka firemného časopisu namiesto obvyklých nudných korporátnych informácií. Čítali sa ako prvé, boli veľmi populárne.

Kto si kúpi knihu, bude mať overené recepty, krásne fotky naozaj mnou uvarených jedál a milé príbehy.

Zuzana Machová
Zdroj foto: Archív ZM

Existuje recept, ktorý sa vám nikdy nepodaril? A na ktorý ste naopak najviac hrdá?

Nerada robím odpaľované cesto na veterníky. A makronky. Najviac som hrdá, keď sa mi podarí upiecť dobre akékoľvek mäso a vytiahnuť štrúdľu na celý stôl.

Ako u vás vyzerajú Vianoce a ktorý koláčik alebo jedlo nesmie chýbať?

Moje deti Vianoce milujú a tak všetci prídu aj so svojimi rodinami. Jeme to, čo všetci na Slovensku. Odkedy je dcéra vydatá, tešíme sa, lebo jej manžel je hviezdny kuchár a robí fantastickú rybaciu polievku a kapra tak, ako nikto na svete.

Poraďte recept, ako neprizabiť manžela počas predvianočného stresu, alebo aj počas Vianoc? 🙂 U vás to vyzerá ako? Vždy ho chválite, kŕmite a ľutujete?

Áno, mám silné nutkanie ho zavraždiť práve na Vianoce, lebo býva v tom čase pomerne otravný. Nič sa mu nepáči, chodí, frfle, zavadzia. Ale po tých rokoch som si povedala, že to prežijem, a že si ho už nechám. Chodíme počas zimy plávať na Zlaté Piesky a to nám zmrazí všetok stres. Sme radi, že z tej ľadovej vody vylezieme živí.  A áno, vždy kŕmim, chválim a ľutujem. Aj keď niekedy nie veľmi úprimne. Chvalabohu, nevšimne si to. 🙂

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk