Tri tipy, ako si privyrobiť na darčeky

Vianoce, peniaze, žena, úsmev, šťastná, radosť, darček, míňanie
shutterstock.com

Vianoce sa stávajú z roka na rok pekelne drahou záležitosťou. Ako sa vyhnúť pôžičkám a prísť rýchlo k peniazom?

Máte hlavu v smútku, lebo predvianočné míňanie nabralo takmer „smrteľné“ obrátky? A to ste ešte nezohnali ani polovičku darčekov i potravín na sviatočné prejedanie sa. Ako prísť rýchlo k peniazom?

Usporiadajte vianočnú burzu

Každý z nás vlastní veci, ktoré sa mu len povaľujú na povalách, pivniciach. Veci, ktoré vám len zbytočne zavadzajú. No čo ak niekomu môžu ešte dobre poslúžiť? Alebo iná možnosť. Ste šikovný kutil? Zhotovujete krásne adventné vence, stromčeky, vianočné ozdoby? Sem s nimi. Teda na burzu. Skúste zorganizovať vlastný predvianočný výpredaj. Obyvatelia rodinných domčekov pred tými bytovými to majú síce o čosi jednoduchšie. Stačí pár plagátov, rozložiť na dvore pred domom predávané veci a uvidíte. Možno niekto na vašom dvore nájde ten pravý vianočný darček pre svojich blízkych.

Vypomôžte si krátkodobou brigádou

Aj na slovenskom trhu existuje veľa personálnych agentúr, ktoré majú vo svojej ponuke množstvo krátkodobých brigád. Hlavne hypermarkety podobným spôsobom riešia posilnenie personálu v dôsledku predvianočného náporu. Síce tieto možnosti finančnej výpomoci sú dosť ovplyvňované regiónom, v ktorom žijete. Taktiež či sa dá zosúladiť takáto brigáda s vašim stálym zamestnaním.

Privyrobte si ako platený zákazník

Milujete nákupy? A čo tak zúčastniť sa podobných „bielení“ obchodov a nechať si zato ešte zaplatiť? Ide o takzvaný Mystery Shopping. Výskumná technika v oblasti marketingu. Už aj u nás sa začínajú objavovať firmy, ktoré túto techniku využívajú na zistenie svojich reálnych plusov či nedostatkov v oblasti predaja a komunikácie so zákazníkmi.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk