Túžite mať krásne a plné pery? Žiadny problém...

Najžiadanejšie rúže. Musíte ich mať!
shutterstock.com

Ako sa cítite, keď pozeráte film, v ktorom špúli pery Angelina Jolie a všetci muži naokolo sa môžu zblázniť? Hryziete si pri tom do pier, s ktorými nie ste už dlhú dobu spokojná a márne veríte, že vám to pomôže? Toto však nie je riešenie pre vás.

Bohužiaľ nie každá z nás má šťastie ako Angelina Jolie, ktorá sa s plnými a zmyselnými perami už narodila. Príroda je všemocná, ale špičkoví odborníci na Klinike Esthetic vám umožnia získať to, čo vám nedopriala. Dokážu vám takmer bezbolestne a s rýchlym efektom upraviť kontúry pier, zväčšiť pery do vami požadovaného objemu alebo im dať harmonický a symetrický tvar. „Krásne pery sú silnou ženskou zbraňou, preto tento zákrok robíme veľmi často. Na dosiahnutie čo najlepších výsledkov pri zväčšení pier väčšinou používame výplňové materiály na báze kyseliny hyalurónovej alebo vlastný tuk. Často zároveň laserom upravujeme aj jemné linky a vrásky v okolí pier, čo podporí výsledný skrášľovací efekt,“ hovorí MUDr. Alexandra Novotná PhD, majiteľka prestížnej bratislavskej kliniky Esthetic.

Materiály na báze kyseliny hyalurónovej

Dnes tvoria zlatý štandard výplní v oblasti tváre. Kyselina hyaluronová je látka, ktorá je pre medicínske účely získavaná laboratórne. V tele tvorí časť priestoru medzi bunkami a je obsiahnutá aj v kĺboch alebo v očiach. V koži a podkoží na seba viaže veľké množstvo vody a preto je spoluzodpovedná za jej pružnosť a plnosť. Alergické reakcie sú extrémne zriedkavé. „Pomocou tenučkej ihly sa do pier, alebo do rýh v oblasti od nosa smerom k ústam, nad hornou perou, pod spodnou perou a v oblasti poklesnutých ústnych kútikov aplikuje látka gelovitej konzistencie – kyselina hyaluronová. Látka sa s obľubou používa na korekciu povednutých, presušených „scvrknutých“ pier a vrások okolo úst u starších osôb, alebo na zväčšenie a zvýraznenie pier u mladých žien,“ vysvetľuje doktorka Novotná. Dĺžka efektu po aplikácii týchto vstrebateľných implantátov je niekoľko mesiacov až jeden rok. Zákrok si nevyžaduje hospitalizáciu, klientky odchádzajú hneď po zákroku domov. Nie je potrebná ani „péenka“, keďže možnú vzniknutú modrinku stačí jednoducho zakryť make-upom. Po zákroku môže byť ošetrené miesto začervenané a niekoľko hodín mierne opuchnuté. Tieto prejavy sú len krátkodobé a za niekoľko hodín alebo do 3 dní ustupujú. Na dosiahnutie dlhodobejšieho efektu sa používajú nevstrebateľné implantáty, resp. vystuženie pier vlastným tkanivom. Tieto sú vhodné najmä na korekciu defektov, alebo atrofií v oblasti pier. Spravidla je tento zákrok súčasťou celkového faceliftingu.

Pery, klinika Esthetic
Pery - pred a po zákroku Klinika Esthetic

Lipofilling – vypĺňanie vlastným tukom

Tuk, ako výplň telu vlastná, sa používa v medicíne mnoho rokov. Jeho nespornou výhodou je nulová pravdepodobnosť alergickej reakcie a subjektívne dobrý pocit pacienta, že mu do tela nie je aplikovaná cudzorodá látka. Aplikácie vlastného tuku patria medzi metódy používané veľmi často. Dokonca možno povedať, že najmä v súvislosti s operáciami tváre a pŕs, teraz dochádza k veľkej renesancii tejto metódy. Tuk sa dá ako výplňový materiál využiť okrem zväčšenia pier aj na vyhladenie hlbokých vrások (nosovolícnych alebo v oblasti medzi obočím). Medzi výhody použitia tuku patrí jeho bezpečnosť a dlhodobé prežitie časti aplikovaného objemu. Nevýhodou zostáva nutnosť odberu v inom mieste a nevyhnutnosť počiatočného predimenzovania (aplikuje sa väčšie množstvo), pretože časť tuku sa po čase vstrebe. V prvých dňoch je teda vzhľad dosť neprirodzený. Aj keď je to len prechodný stav, je potrebné, aby s ním klientka počítala.

Otázky pre MUDr. Alexandru Novotnú PhD., majiteľku Kliniky Esthetic
MUDr. Alexandra Novotná, PhD.
MUDr. Alexandra Novotná, PhD. Klinika Esthetic

Už dlho uvažujem o úprave pier. Nechcem však, aby bol výsledný efekt neprirodzený, bojím sa, že budem vyzerať ako herečka z lacného filmu. Je možné počas zákroku správne odhadnúť mieru úpravy?

Samozrejme, že výsledný efekt vieme ovplyvniť. Neprirodzené kačacie pery by už v dnešnej dobe nemal mať nikto. Prípravky, ktoré na klinike používame sú na špičkovej svetovej úrovni a vieme pekne regulovať objem aplikovanej látky tak, aby pery po zákroku vyzerali prirodzene. Cieľom nie je urobiť z klientky modelku pre pánske magazíny, ale zvýrazniť jej prirodzenú krásu. Vrátiť jej perám mladistvý efekt, sviežosť a kontúry. Lekár, ktorý tento zákrok vykonáva, však musí byť absolútny profesionál. Musí presne vedieť, kde a aký veľký objem výplne môže aplikovať.

Čo keď s výsledkom nebudem spokojná?

Kyselina hyalurónová má skvelú vlastnosť, že sa postupne vstrebáva do pokožky. Po približne 9. mesiacoch získajú vaše pery opäť svoj pôvodný tvar. Môžete sa tak rozhodnúť, či si zákrok zopakujete, alebo ostanete verná prirodzenému tvaru vašich pier. Z vlastnej skúsenosti však viem, že veľká väčšina našich klientiek ku nám kvôli tomuto zákroku chodí opakovane

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk