Týchto 5 viet znamená absolútny koniec pre váš vzťah!

Stena medzi mužom a ženou

Rovnako, ako dokážeme partnerovi vyznať lásku, vieme v okamihu pár slovami zahubiť fungujúci vzťah. Ktoré slová znamenajú absolútny koniec?

Nie vždy sa nám podarí svoje emócie udržať na uzde, a tak veľakrát povieme partnerovi niečo, čo ho raní. Spoločnou komunikáciou sa však dajú vyriešiť a vy opäť fungujete ďalej. Ale sú vety, ktoré predstavujú vážny koniec vzťahu a vám neostáva nič iné len odpočítavať minúty do vášho rozchodu. Ktoré to sú?

V afekte je možné povedať veľa zlého, čo ani nemyslíme vážne. Pokiaľ ste niektorú z nasledujúcich viet začuli v pokojnom a dobre premyslenom rozhovore partnera, je to problém.

Už ťa nemilujem

Žiadny vzťah nemôže fungovať len zo zvyku alebo na základe ľútosti. Bez lásky a vzájomných citov to nejde! A pokiaľ vám partner oznámi, že už vás nemiluje, prípadne už si za vás našiel náhradu, je to veľký problém, pri ktorom je takmer nulová šanca na záchranu vzťahu.

Čítajte aj: 8 vecí, po ktorých muži túžia vo vzťahu

Náš vzťah je jeden veľký omyl

Všetko, čo ste spolu zažili a budovali, vaše radosti i starosti už pre neho nič neznamenajú. Táto veta dokáže skutočne zabolieť. Zrazu zistíte, že sa na váš vzťah obaja pozeráte úplne inak a zatiaľ čo vy ho milujete, on sa na vás pozerá ako na životný omyl.

Som s tebou len kvôli deťom

Našli ste sa v tejto vete aj vy? Toto je smutná realita mnohých vzťahov, keď partneri spolu zostávajú, len aby deťom dopriali ilúziu šťastnej a spokojnej rodiny. Žiaľ, aj deti rýchlo vycítia, že to je len hra a že sa rodičia skutočne nemilujú. Výsledkom je nespokojnosť na oboch stranách. Preto pokiaľ ste počuli od partnera túto vetu, je najvyšší čas vzťah ukončiť a začať nový život bez neho.

Nie som s tebou šťastný

Fungujúci vzťah nás napĺňa láskou a spokojnosťou a máme pocit, že nám nič nechýba. Pokiaľ ale šťastní nie ste a aj napriek snahe sa to nemení, skôr či neskôr vzťah zanikne. Pri takomto vyjadrení partnera je nevyhnutné zistiť v akej fáze sa nachádza a pokúsiť sa o zmenu. Ak však už nechce hľadať spôsoby, ako vzťah zachrániť a neplánuje doň investovať ďalší čas a energiu, nemáte žiadnu šancu na záchranu.

Čítajte aj: 10 vecí, ktoré partnerovi nikdy nehovorte!

Zničila si mi život!

Táto veta neznamená len definitívny rozchod, ale aj to, že zo všetkého čo sa stalo, viní vás. Je presvedčený, že váš vzťah bol omyl a bol by omnoho šťastnejší, keby vás nikdy ani nestretol. Bez ohľadu na to či má, alebo nemá pravdu, dokázali by ste naďalej žiť s človekom, ktorý vás viní za to, že ste mu zničili život a ľutuje, že vás spoznal? Po takomto vyjadrení by každá z nás mala odísť, zmieriť sa s tým, že je koniec a neponižovať sa.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk