Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Láska, dvaja, manželstvo, pár
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
25. mája 2018 LifestyleSex a vzťahy od DamskaJazda.skSITA Diskusia()

Týchto 6 situácií môže zničiť váš vzťah! Zažili ste ich?

Odhaľte, aké situácie dokážu prevetrať aj ten najstabilnejší vzťah.

1. Vyprchanie vášne

Časom zavíta do každého vzťahu. Popri dennodenných starostiach sa postupne vytráca aj vášeň a iskra z milostného vzťahu. Dôležité však je vedieť si vždy nájsť čas na svojho partnera a vedieť si užívať príjemné spoločné chvíle. Naučte sa preto bojovať so stereotypom, navzájom sa prekvapovať a byť tu vždy pre svoju polovičku.

2. Spoločné bývanie

Je veľkým, pozitívnym krokom vo vzťahu, ale prináša aj množstvo nových skúšok či situácií. Partneri zrazu spolu trávia všetok voľný čas a strácajú svoje súkromie. Dôležité je vedieť spolu komunikovať hneď od začiatku. Ak vám niečo nevyhovuje, hľadajte spoločný kompromis a navrhnite možné riešenie. Najhoršie je adaptačné obdobie prvých 2-3 mesiacov. Ak zvládnete toto obdobie bez väčších komplikácií, malo by vaše bývanie prebiehať bez problémov.

3. Finančné problémy

Financie sú taktiež neoddeliteľnou súčasťou každodenného partnerského spolužitia. Platenie účtov, chod domácnosti či trávenie voľného času, to všetko súvisí s financiami. Pokiaľ nemáte príliš veľa peňazí na vyhadzovanie, patríte do kategórie štandardne žijúcej populácie.

Horšie však je, keď máte existenčné problémy, a nemáte ani na základné veci. Vtedy váš vzťah prechádza veľkou skúškou a stresom, čo sa prejavuje aj na vašom spolužití. V takom prípade si treba rozanalyzovať, aké sú vaše povinné platby a čo všetko môžete urobiť preto, aby ste žili lepšie. Nikdy sa nevzdávajte, raz ste hore, inokedy zase dole. Dôležité však je nedovoliť, aby takáto problémová situácia zničila vašu lásku.

4. Nevera

Nedostatok vášne či iné problémy vo vzťahu môžu vyústiť do nevery. Množstvo neverných partnerov v poslednej dobe však extrémne narastá. Je preto na každom z nás, či odoláme, alebo podľahneme. Treba mať však na pamäti, že nevera problémy nerieši, ale naopak ešte viac ich komplikuje. Takýto zásah do partnerskej dôvery obvykle končí rozchodom, alebo neustálym vyťahovaním minulosti. Ak však dokážete partnerovi neveru odpustiť, snažte sa za všetkým urobiť hrubú čiaru a nevyhadzovať mu ju neustále na oči. Držte sa hesla: čo bolo, bolo…

Prečítajte aj: Prečo a aké typy žien muži najčastejšie podvádzajú?

5. Nedostatok času

Čas je neúprosný a ani nevieme ako nám ubehne celý život. Nenaháňajte sa preto len za povinnosťami, ale nájdite si chvíľu jeden pre druhého. Na spoločný obed, večerné kino či sobotňajšiu prechádzku. Nikdy nedopustite, aby ste sa s partnerom odcudzili, pretože skôr či neskôr môže jeden z partnerov začať hľadať niekoho, kto si čas na neho nájde

6. Dieťa

Dokáže vzťahom riadne zamávať. Ide o veľkú zmenu, ktorá naruší doterajší život oboch partnerov. Narodenie dieťaťa sa považuje za jednu z najťažších skúšok vzťahu vôbec a zároveň si vyžaduje veľa sebadisciplíny a trpezlivosti. Príchod nového človeka odhalí, či vám obom záleží na rovnakých veciach a ste ochotní obetovať sa jeden pre druhého.

K téme

Každý vzťah vám stroskotá? Toto môže za vaše nešťastie! 3 záhadné fázy mužskej lásky! V ktorej sa nachádza ten váš?

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

K téme

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.