Týmto jedlám sa počas horúcich dní vyhnite

Leto, jedlo, obed, výživa
Top view beach picnic table. Table close. Beach party www.thinkstockphotos.com

Pocit ťažoby a únavy či kilá navyše. Práve to môžu mať na svedomí jedlá, ktorým by sme sa mali počas teplých dní radšej vyhnúť.

1. Vyprážané mušle

Dopriať si raz za čas vyprážané mušle je v poriadku. Tieto vyprážané morské plody však obsahujú veľké množstvo kalórií a neuveriteľných 26 gramov tuku. Lepšou voľbou je jesť ich varené.

Varené mušle sú jedným z najlepších zdrojov vitamínu B12, ktorý je nevyhnutný pre zdravý nervový systém a pre prevenciu anémie.

2. Rebierka

Už štvrť kila hovädzieho mäsa alebo bravčových rebier obsahuje okolo 288 kalórií a sú nasiaknuté vysokým obsahom tukov. Pokiaľ teda dbáte o svoju štíhlu líniu, mali by ste si túto dobrotu na leto odpustiť.

3. Daiquiri

Aj keď patrí medzi pomerne obľúbené letné nápoje, Daiquiri údajne obsahuje dvakrát viac kalórií ako hamburger. Existuje množstvo zdravších nápojov, či už s alkoholom alebo bez neho, ktoré by ste mohli vystriedať za túto kalorickú bombu.

4. Vyprážané cibuľové krúžky

O cibuli a jej účinkoch na náš organizmus sme sa už dočítali všeličo. Ak ju však ponoríme do múky a vajec a hodíme ju do fritézy, potom vzniká kalorická katastrofa, ktorá nemá so zdravým stravovaním nič spoločné.

Doprajte svojmu organizmu letnú detoxikáciu v podobe zdravej a ľahkej stravy. Urobíme tak láskavosť nielen svojmu zdraviu, ale aj postave. Budeme sa cítiť oveľa vitálnejšie a atraktívnejšie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk