Zabíja úspešná kariéra lásku?

Stres, žena, kariéra

Príbehov úspešných žien, ktoré ostávajú osamotené a nepochopené, stále viac pribúda. Dá sa tomu zabrániť?

Štyridsaťročná Beata je manažérka, ktorej sa v práci mimoriadne darí. Za to v súkromí to neplatí. So svojimi priateľmi je pohnevaná. Žije sama a len pre svoju prácu. Cíti sa čoraz viac podráždená, osamotená, nešťastná a nepochopená. Práca ju prestáva baviť a dokonca zvažuje, že odíde. Zdá sa vám ten príbeh povedomý? A takýchto osudov čoraz viac pribúda.

Život na opustenom ostrove

Zvýšenie izolácie je totiž bežný jav pre ženy, ktoré svoj život zasvätili kariére. Stávajú sa osamotené, pretože sa zmenšuje emocionálna podpora okolia. Ostatní ľudia ich vnímajú ako inteligentné i silné ženy, ktoré nepotrebujú pomoc a často aj ony samotné túto pomoc odmietajú. Výsledok? Narastajúci pocit izolácie, samoty a nepochopenia, pretože nikto z ich okolia nepozná ťarchu zodpovednosti ich každodenných rozhodnutí. No každý z nás potrebuje blízkosť niekoho a podporu, keď prekážky na jeho ceste sa stávajú priťažkými. Dá sa uniknúť z tejto izolácie?

Najskôr je potrebné položiť si niekoľko otázok

Ako znovu získať priateľov a nadviazať staré vzťahy? Je to možné, ale chce to čas i energiu. Skúste oživiť priateľstvá, nájsť nové známosti, otvoriť sa novým ľúbostným dobrodružstvám a nezaujmite hneď na začiatku negatívny postoj. Tak zmaríte všetko úsilie. Nebude to síce ľahké, ale nevzdávajte to!

Ktoré emócie stoja pri zrode vášho hnevu alebo sklamania? Čoho sa najviac obávate? Po čom túžite? Čo potrebujete preto, aby ste sa pohli dopredu? Keď spoznáte zdroj svojich negatívnych emócií, nájdete aj odpovede, ktoré hľadáte.

Čo chcete od života? Ktoré časti svojho ja ste potlačili, aby ste dokázali napredovať v kariére? Bol to váš zmysel pre humor? Načúvajte svojmu vnútru, a to bez predsudkov. Práve tam nájdete to, čo hľadáte.

Ľudia sú spoločenské bytosti, potrebujú jeden druhého, a preto čo môžete urobiť dnes pre vytvorenie a udržanie priateľstva, neodkladajte na zajtra.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk