Úspešné ženy radia ako preraziť v biznise

Titulna fotografia.jpg
Foto: Michal Zajaček

BRATISLAVA 24. októbra (DámskaJazda.sk) – Vo štvrtok 17. októbra sa uskutočnil už 7. ročník Business Ladies Day, zmiešaných obchodných komôr na Slovensku. Ide o networkingové podujatie zamerané na ženy, manažérky a podnikateľky – obľúbený formát, ktorý je dnes spojený s rôznymi workshopmi, prednáškami a panelovou diskusiou s úspešnými ženami z business sektoru.

Ako už každý rok, aj tento ročník sa niesol v príjemnej atmosfére. Dámy sa mohli tešiť na bohatý program, na ktorom si nechali organizátori skutočne záležať. Okrem zaujímavých rozhovorov, sa mohli prítomné dámy skrášliť, vlastnoručne si vyrobiť alebo zakúpiť rôzne zaujímavé doplnky či kozmetické prípravky.

Vera_visterova.jpg

Program plný užitočných rád od skutočných profesionálov

Okrem výbornej atmosféry, obohacujúcich tém a zaujímavých rozhovorov sa mohli dámy zúčastniť rôznych procedúr, ochutnať zaujímavé jedlá, alebo si len tak oddýchnuť vo forme profesionálneho poradenstva a koučingu. Hostí počas celého programu sprevádzala známa moderátorka Vera Wisterová.

Hneď na úvod sa dámam prihovorila zástupkyňa organizujúcich komôr – Mária Berithová a zástupkyňa spoločnosti Motor-Car Bratislava – Mgr. Magdaléna Kardošová.

0k6a9271.jpg
Legendárny herec zomrel v piatok vo veku 74 rokov. Príčinou smrti známeho slovenského herca a pedagóga Jozefa Adamoviča bolo údajne zlyhanie srdca. Informoval o tom denník Plus Jeden Deň. Správy o smrti hereckej legendy sa začali šíriť v piatok po zverejnení odkazu na oficiálnej facebookovej stránke košického Konzervatória Exnárova 8. "Dnes nás opustil náš najlepší profesor, kolega a priateľ Jozef Adamovič R.I.P.," napísali, no odkaz neskôr stiahli. Úmrtie neskôr potvrdilo Slovenské národné divadlo. Rodák z Trnavy Jozef Adamovič vyštudoval Vysokú školu múzických umení v Bratislave, ktorú ukončil v roku 1960. Vtedy sa stal členom činohry Slovenského národného divadla, v ktorom pôsobil až do roku 1991. Ukázal sa v množstve divadelných hier, ako napríklad Cid, Sen noci svätojánskej, Richard II., Kráľ Lear alebo Cyrano z Bergeracu. Študoval tiež na divadelnej škole GITIS v Moskve a na filmovej škole Goskino. Účinkoval vo vyše sto filmoch, televíznych inscenáciách i seriáloch. Zahral si v snímkach ako Valčík pre milión (1960) Ikarie XB 1 (1963), Vrah zo záhrobia (1966), Majster kat (1966), Hry lásky šálivé (1971), Šepkajúci fantóm (1975), Temné slunce (1980), Na skle maľované (1980), Noční jazdci (1981), Šípová Ruženka (1990) či Vták Ohnivák (1997) alebo v seriáli Pod povrchom (2012) a stvárnil titulnú postavu v koprodukčnom slovensko-maďarskom TV seriáli Vivat Beňovský! (1975). Adamovič, ktorý vlani dostal dlaždicu na Filmovom chodníku slávy, pôsobil aj ako divadelný režisér a učiteľ. S manželkou, slovenskou herečkou Božidarou Turzonovovou, mal dve dcéry a päť vnúčat. Herca v minulosti okrem srdca trápila aj rakovina, nad ktorou však podľa jeho slov zvíťazil tvrdou hladovkou. Dožil sa 74 rokov. [photo id="54783"] www.youtube.com

Po otvorení podujatia a privítaní zúčastnených žien, sa začalo Panelovou diskusiou s LADIES BUSINESS LEADERS na tému: „Business Women Share Their Secrets to Success“. O svoje skúsenosti sa podelilo päť úspešných žien, ktoré na sebe celý život pracovali a dnes zastávajú vedúce pozície vo významných spoločnostiach.

O rady a skúsenosti zo svojho profesionálneho života sa podelili Daniela Armano-Wallner Finančná riaditeľka Siemens s.r.o., Mateja Cotar General manager & Country president Novartis Slovakia, Silvia Hallová Tax partner Grant Thornton, členka dozornej rady Slovenskej komory daňových poradcov, Katarína Kurucová Executive Director, Komerční banka, Slovensko, pobočka zahraničnej banky a Zuzana Vinklerová, Prokuristka / Vedúca rezortu Spolupracovník dm drogerie markt.

7p7a9246.jpg
Tridsaťdvaročný Evans si v ňom aj sám zahrá.Americký herec Chris Evans bude režírovať svoj prvý film. O scenár snímky, ktorá dostala názov 1:30 Train, sa postaral Ron Bass, a Evans si v nej tiež zahrá. Romantický príbeh sa sústredí na dvoch ľudí, ktorí sa stretnú na Manhattane a strávia spolu jednu noc. Spoločne riešia svoje problémy a tak spoznávajú sami seba i toho druhého. Ako informoval portál Deadline.com, Evans by chcel začať s nakrúcaním ešte na jeseň, teda predtým, ako bude natáčať snímku The Avengers: Age Of Ultron, kde si zopakuje úlohu Kapitána Ameriku. Tridsaťdvaročný Chris Evans je známy ako Johnny Storm z akčných sci-fi filmov Fantastická štvorka (2005) a Fantastická štvorka a Silver Surfer (2007) či spomínaný Steve Rogers alias Kapitán Amerika zo snímok Captain America: Prvý Avenger (2011) a Avengers: Pomstitelia (2012). Toho si znovu zahrá nielen v ďalších Avengeroch, ale aj vo filme Captain America: Winter Soldier. Okrem toho sa ukázal v snímkach Bulšit (2001), Perfektné skóre (2004), Mobil (2004), London (2005), Sunshine (2007), Dievča na stráženie (2007), Králi ulice (2008), Výnimoční (2009), Scott Pilgrim proti celému svetu (2010), Parchanti (2010) či What's Your Number? (2011).

Päť profesionálok o tom, „Ako sa to dá“

Panelovú diskusiu otvorila Daniela Armano-Wallner, ktorá priblížila svoj život a kariérny rast v spoločnosti Siemens s. r. o., do ktorej nastúpila v roku 1995. Začínala  na technickom oddelení. V priebehu rokov prešla rôznymi pozíciami od kontrolóra/finančného analytika až na pozíciu Head of Accounting (CEE) and Deputy of the CF R Head CEE. Od roku 2016 pôsobí na Slovensku ako finančná riaditeľka Siemens s.r.o. a SAT, Slovakia. Ako sama uviedla, v súkromí je pre ňu prvoradá rodina a harmónia. Vo voľnom čase rada cestuje a stretáva sa s priateľmi.

Ako druhá sa slova ujala líderka Mateja Cotar, ktorá pôsobí ako generálna riaditeľka v spoločnosti Novartis. Prezradila, že vo farmaceutickom priemysle pracuje už 20 rokov. Za tento čas zastávala rôzne vedúce pozície v Slovinsku, Veľkej Británii a Českej republike. Iba pred rokom sa presťahovala so svojou rodinou na Slovensko. Ako sama uviedla, rada vedie ľudí k vnútornej sile a k profesijnému rozvoju. Najviac by si želala, aby ju kolegovia nasledovali nie pre jej titul, ale pretože sa stotožňujú s jej cieľmi a hodnotami.

7p7a9084.jpg
Speváčka kúpila vzácny šperk Jane Austen vlani na aukcii. Zaplatila zaň viac ako 150-tisíc libier.Britská vláda sa pokúša zabrániť americkej speváčke Kelly Clarkson zobrať z krajiny vzácny prsteň, ktorý patril spisovateľke Jane Austen. Ten si kúpila vlani na dražbe za viac ako 150-tisíc libier. Minister kultúry Ed Vaizey vydal dočasný zákaz vývozu z krajiny a vyzval občanov Veľkej Británie, aby ho niekto kúpil. "Jane Austen je jednou z našich najlepších spisovateliek a národných pokladov," vysvetlil pre BBC Radio. Prsteň je jedným z troch známych šperkov, ktoré patrili autorke klasík ako Rozum a cit (1811), Pýcha a predsudok (1813) alebo Emma (1815). Potenciálni kupci majú čas do 30. septembra, pričom by museli ponúknuť viac ako 152 450 libier, ktoré zaplatila Clarkson. Ak prsteň nikto nekúpi, Clarkson si prsteň bude môcť odviezť. Kelly Clarkson od víťazstva prvého ročníka súťaže American Idol v roku 2002 vydala päť štúdiových albumov - Thankful (2003), Breakaway (2004), My December (2007), All I Ever Wanted (2009) a Stronger (2011), pričom všetky sa umiestnili v prvej trojke amerického albumového rebríčka Billboard 200. Okrem toho má na svojom konte výberovku Greatest Hits: Chapter One (2012). K jej najznámejším singlom patria skladby A Moment Like This, Miss Independent, Since U Been Gone, Behind These Hazel Eyes, Because of You, My Life Would Suck Without You či Stronger (What Doesn't Kill You). Je držiteľkou dvoch prestížnych hudobných cien Grammy a predala vyše 25 miliónov albumov. Clarkson sa v decembri zasnúbila so svojím priateľom, manažérom Brandonom Blackstockom, s ktorým tvorí pár od februára 2012. Informácie pochádzajú z agentúry Reuters a archívu agentúry SITA.

Na pódiu ju vystriedala Silvia Hallová, ktorá pôsobí ako Tax partner (daňová partnerka) Grant Thornton a je zároveň členkou dozornej rady Slovenskej komory daňových poradcov. Silvia Hallová bola vyslaná do kompetenčného centra medzinárodného daňového práva v Norimbergu, kde poskytovala daňové poradenstvo rôznym medzinárodným klientom. Tiež pôsobila v Európskom združení daňových poradcov pre priame dane v Bruseli. V súčasnosti je členkou Metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb pri Slovenskej komore daňových poradcov.

Katarína Kurucová, výkonná riaditeľka Komerční banky priznala, že jej snom nebolo stať sa „bankárkou“. Ale dnes, ako sa sama vyjadrila, robí to, čo jej ide najlepšie. Vo finančnej sfére pôsobí 20 rokov a už 8 rokov stojí na čele Komerční banky na Slovensku. Hodnoty, ktoré uznáva rovnako ako v pracovnom aj súkromnom živote je profesionalita..

Panelovú diskusiu ukončila Zuzana Vinklerová. Od roku 2008 je prokuristkou a vedie rezort Spolupracovník dm drogerie markt. Zuzana si takisto prešla najrôznejšími pozíciami a viedla viacero oddelení. Dnes zároveň koordinuje činnosti neziskovej organizácie Národné dobrovoľnícke centrum bez nároku na odmenu.

Každá žena si na podujatí našla to, čo ju najviac zaujímalo

7p7a9025.jpg
Máme pre vás opäť prichystaný skvelý recept. Treba len vyskúšať. Na prípravu budeme potrebovať takzvanú formu "srnčí chrbát". Suroviny: Dve väčšie jablká, hrsť hrozienok, 2 lyžičky mletej škorice, 4 vajcia, 1 vanilkový cukor, 80 g práškového cukru, 100 g zmäknutého masla, 150 g hladkej múky, 1 sáčok kypriaceho prášku. Tuk a hrubá múka na formu. Postup: Očistené jablká nastrúhame nahrubo a zmiešame s hrozienkami a škoricou. Necháme stáť pokiaľ nevymiešame cesto. Cesto si pripravíme nasledujúcim spôsobom: Do misy dáme žĺtky, vanilkový i práškový cukor a zmäknutý tuk. Šľaháme 15 minút. Potom pridáme jablkovú zmes, preosiatu múku s práškom do pečiva. Premiešame. Z bielok a štipky soli vyšľaháme tuhý sneh. Zamiešame do cesta. Cesto rovnomerne rozotrieme do tukom vymastenej a múkou vysypanej formy. Povrch zarovnáme a vložíme do vyhriatej rúry. Pečieme pri teplote 150°C asi 25-30 minút. Po upečení ho necháme chvíľu vychladiť. Potom ho opatrne vyklopíme a pocukrujeme.

Po krátkej pauze a občerstvení, sa pokračovalo s ďalšími zaujímavými prednáškami napríklad Danielom Tůmom sa diskutovalo na tému “ Psychoterapeutické poradenstvo“, Eva Štefánková viedla prednášku na tému “ Women´s ecosystem – Women and collaboration“.

John „Bob“ Spence priblížil zaujímavú problematiku “ Budovanie siete kontaktov – Odkiaľ prichádzajú obchodné príležitosti? Predstavenie modelu „Uznávanej autority“ v Bratislave „, s ktorou sa stretáva väčšina začínajúcich podnikateliek.

Zuzana Vinklerová viedla prednášku na tému „Agilná spolupráca vo firme“. Monika Stehlíkova prezradila zaujímavé informácie o „Reči tela“. A poslednú prednášku pod vedením Daniela Šmída na tému “ Design obchodní schůzky “ sa uzavrel tohtoročný Business Ladies Day.

Dámy sa počas týchto prednášok mohli zúčastniť aj koučovacích stretnutí so zástupkyňami ICF zóny, poradenského servisu s pani Hudecovou či zvukovej relaxácie s pani Obdržálkovou.

Na podujatí sa zúčastnili aj rôzni vystavovatelia, za mnohých spomenieme šperky Zuzany Búry Zliechovcovej, odevné kúsky „LA RENA“, „ZIK“, bronzové sochy Jany Brisudovej, voňavé sviečky „Luminie“, či sladné pralinky od firmy „Ritonka“.

Hlavnými iniciátormi podujatia Business Ladies Day 2019 je Slovensko-rakúska obchodná komora v spolupráci s Taliansko-slovenskou obchodnou komorou, Hispánsko-slovenskou obchodnou komorou, Švajčiarsko-slovenskou obchodnou komorou, Švédskou obchodnou komorou, Francúzsko-slovenskou obchodnou komorou, Britskou obchodnou komorou a Holandskou obchodnou komorou v  Slovenskej republike.

7p7a8999.jpg
Hudobník sa momentálne nesmie priblížiť k manželke ani ich deťom. Súd mu to na základe jej obvinení zakázal.Americký hudobník Jack White popiera, že obťažoval svoju manželku Karen Elson a správal sa násilne. Prečítajte si aj: Jack White dostal zákaz priblížiť sa k manželke Britskej modelke a speváčke totiž z týchto dôvodov súd schválil žiadosť, aby sa k nej a ich dvom deťom dočasne nemohol približovať. V súdnych dokumentoch sa ohradil voči obvineniam uvedených v jej žiadosti, kde napísala napríklad aj to, že White nie je dobrým rodičom a obáva sa o bezpečnosť seba i ich potomkov. Hudobník vraj tiež kontaktoval jej právnika "nevhodným a agresívnym spôsobom". Podľa nej má násilnú povahu, posielal jej zastrašujúce e-maily a textové správy a hanlivo o nej hovoril na verejnosti. Dvojica, ktorá oznámila rozpad manželstva v roku 2011, no stále nie je oficiálne rozvedená, sa momentálne dohaduje na starostlivosti o ich dve deti. White súd žiada, aby pripravil dočasný plán týkajúci sa ich výchovy, pričom nenamieta proti tomu, že nesmie kontaktovať Elson. "Dôvod, prečo pán White reagoval, je, že nechce byť vykreslený ako niekto, kým nie je - násilný ku svojej žene či deťom," uviedla jeho právnička Cathy Speers Johnson. Súdu tiež poskytol e-maily, v ktorých mu Elson píše, že ho spolu s deťmi ľúbi, chýba im a že je skvelý otec. Modelka zas zverejnila správy, v ktorých White uráža Dana Auerbacha z formácie The Black Keys. Je totiž presvedčený, že kopíruje jeho hudbu a od Elson chcel, aby ich syna preložila do inej triedy, keďže jeho spolužiačkou je Auerbachova dcéra. Dvojica bude na súde riešiť starostlivosť o deti 29. augusta. Jack White sa preslávil vo formácii The White Stripes, ktorá vznikla v roku 1997 v Detroite. Jedinou ďalšou členkou bola jeho bývalá manželka Meg White. Svoj debutový eponymný album vydali v roku 1999, po ňom nasledovalo ešte päť štúdioviek: De Stijl (2000), White Blood Cells (2001), Elephant (2003), Get Behind Me Satan (2005) a Icky Thump (2007). Okrem toho majú na svojom konte aj EP Walking with a Ghost (2005) a živý album Under Great White Northern Lights (2010). Skupina naposledy koncertovala v roku 2007, začiatkom februára 2011 oznámila definitívne ukončenie činnosti. Jack White sa v uplynulých rokoch venoval svojmu vydavateľstvu Third Man Records a sólovej kariére a okrem toho pôsobil v skupinách The Raconteurs a The Dead Weather. Informácie pochádzajú z agentúry AP a archívu agentúry SITA.

Inzercia

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom