Úspešné ženy: Slovenka roka Andrea Gontkovičová povedie tabakový gigant

Andrea Gontkovičová

DJ/PR O tom, že aj ženy môžu zastávať významné posty a byť úspešné vo svojej kariére svedčí aj príbeh Andrey Gontkovičovej. Rodáčka z Liptovského Mikuláša tento rok zvíťazila v prestížnej ankete Slovenka roka  v kategórii biznis a manažment. A to zďaleka nie je všetko.

Od 1.10. sa postaví do čela najväčšieho výrobcu a predajcu tabakových výrobkov Philip Morris a bude zodpovedať za aktivity firmy nielen v českej republike, ale aj na Slovensku a v Maďarsku. V kresle riaditeľa spoločnosti i predsedu predstavenstva nahradí Árpáda Könye, ktorý bol na čele spoločnosti od roku 2016 a ktorý v oboch funkciách rezignoval. O zmene vo vedení firmy rozhodlo v pondelok predstavenstvo.

Gontkovičová pracuje v tabakovej spoločnosti 22 rokov. Začínala v slovenskej pobočke, neskôr pôsobila i v švajčiarskej centrále. Vo firme postupne vystriedala rôzne funkcie, od minulého roku bola riaditeľkou obchodného rozvoja. Novou generálnou riaditeľkou a predsedkyňou predstavenstva sa stane s účinnosťou od 1. októbra.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk