Už žiadne pravidlá? 9 spôsobov, ako byť aktívna a schudnúť

Tanec, pohyb
Woman with long brown hair, dancing www.thinkstockphotos.com

Poradíme vám, ako zažiť viac radosti a zároveň plniť si sen po štíhlej postave.

Ľudia využívajú voľne plynúce pohyby po stáročia. Ak vás zväzuje dodržiavanie plánov so štruktúrou a cieľmi a máte z toho zbytočný stres, vyskúšajte hýbať sa spôsobom, pri ktorom sa cítite dobre. Veď nakoniec akýkoľvek pohyb je lepší ako žiadny.

Ponúkame vám zopár spôsobov, ako môžete byť aktívny doma alebo vonku:

Tancovanie:

Jediné čo potrebujete je hudba. Hýbte sa do rytmu tak, aby ste sa cítili dobre. Niektoré skupiny v Číne majú tradičný štýl pohybu, iné ako keby tancovali. Cieľom je hýbať sa, byť prítomný v danom okamihu a užívať si hudbu a okolie.

Tai-chi:

Tai-chi je umenie, ktoré potrebuje výučbu a prax, ale akonáhle sa raz naučíte základy, môžete ho cvičiť kedykoľvek. Bola som prekvapená, ako veľa trpezlivosti a svalov je potrebných na tak pomalý pohyb tela. Cvičenie je vhodné aj pre seniorov.

Ľahké naťahovanie sa – strečing:

Nájdite si miesto von a začnite sa naťahovať. Nepotrebujete mať nejakú presnú zostavu strečovania, stačí si ponaťahovať stuhnuté miesta vášho tela spôsobom, ktorý je pre vás prirodzený.

Hula obruč (obruč okolo pása):

Táto klasická ihrisková hra je skvelá na uvoľnenie napätého svalstva a zároveň je to aj výborná zábava.

Lopta a jednoduché loptové hry:

Takto zapracujete na koordinácii vášho tela a zároveň ho dostanete do pohybu.

Turistika a prechádzky:

Prejsť sa a užívať si prostredie okolo je výborný spôsob, ako byť aktívny príjemným spôsobom. Chôdza je aktivita, ktorú zvládnete jednoduchou prechádzkou, alebo zvýšite náročnosť striedaním rôznych terénov.

Dodržiavať štruktúru cvičenia, aby ste dosiahli špecifické ciele je perfektné. Ale občas je dobré oddýchnuť si od takéhoto štýlu cvičenia. Môžete sa tak nadchnúť pre novú aktivitu, alebo vám to pomôže oddýchnuť si, aby vás rutina neprestala baviť. Deti na ihrisku sú majstrami voľného pohybu. Ako starneme – čoraz viac rozmýšľame aké aktivity robíme, a to najmä na verejnosti. Takže rada by som vás povzbudila – vyjdite von zo svojej komfortnej zóny a vyskúšajte niečo nové.

Zdroj: Herbalife

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk