Uzdravte svoju myseľ a telo vďaka kúpeľu, toto by ste mali však o ňom vedieť

Kúpeľ, vaňa, relax, kúpať sa, relaxácia, wellness
Uzdravte svoju myseľ a telo vďaka kúpeľu, toto by ste mali však o ňom vedieť Thinkstock

Kúpele pôsobia na väčšinu z nás príjemne a upokojujúco. No ani s kúpaním to netreba preháňať . Prezradíme vám niekoľko pravidiel, ktoré túto činnosť premenia na očistnú liečivú kúru.

Liečivý účinok teplej a studenej vody s prísadami rastlín poznali už naši predkovia. Aby však kúpeľ splnil svoj účel, treba dodržiavať nasledujúce pravidlá:

  1. Každodenné kúpanie zbavuje pokožku nielen tuku, ale aj pre zdravie pokožky nevyhnutného ochranného kyslého plášťa. Kúpeme sa preto len 1 – 2- krát za týždeň, pričom sprchovať sa môžeme denne.
  2. Najvhodnejšia teplota pre kúpeľ je 35-37 °C. Vyššie teploty odporúčajú lekári len ako špeciálne liečivé kúpele.
  3. Kúpanie nemá trvať dlhšie ako 15 – 20 minút.
  4. Po kúpaní sa vždy osprchujeme studenou, prípadne vlažnou vodou. Tým nielenže z pokožky opláchneme prípadné zvyšky nečistôt, ale stiahnu sa aj rozšírené póry.
  5. Po kúpaní sa zabalíme do pripravenej osušky, dobre sa osušíme, a to najmä v miestach záhybov, v podpazuší a medzi stehnami. Nezabudnime si dobre vysušiť kožu medzi prstami nôh, pretože vo vlhku sa tam ľahko rozširujú plesne.
  6. Nikdy sa nekúpeme s plným žalúdkom.
  7. Mydlom si neumývame celé telo každý deň, lebo alkalické pôsobenie mydiel môže byť pri každodennom používaní škodlivé, najmä pre citlivú suchú pleť. Pre suchú pleť je vôbec najvhodnejšie detské mydlo.

22 super trikov pre krásnu pleť! Poznáte ich?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk