Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
V ktorom veku si vychutnáme sex
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
15. novembra 2021 ŠoubizRozhovory od Milota MezeiováSITA

V akom veku si sex vychutnáte najlepšie? Toto vás prekvapí!

Sex sprevádza celý náš život. Viete, ale kedy si ho dokážete najviac vychutnať? Zistite, aké sú výhody a nevýhody sexu v jednotlivých životných etapách a čo od neho môžete očakávať.

1. „Násť“ ročný sex

Ako násťročný zažívame prvé milovanie, ktoré je skôr sprevádzané pokusom a omylom. Prvé sexuálne praktiky, orgazmus a pocity zamilovanosti. Ide skôr o zbieranie skúseností ako o kvalitný sex. Zároveň sa mnoho žien po strate panenstva cíti previnilo a cítia sklamanie, pretože mali väčšie očakávania.

2. Sex od 20-30

Obdobie skúšania rôznych sexuálnych partnerov i nezvyčajných miest. Sex vnímame veľmi intenzívne a máme od neho

veľké očakávania. V tomto období je človek v rámci sexuálneho života väčší sebec a primárne vníma svoje potešenie a nie potreby partnera.

Čítajte aj: Horúce stratégie predohry pre dlhodobý vzťah

3. Sex od 30-40

Tento vek sa spája s usádzaním sa a zakladaním rodiny. Už máme stabilného partnera, ktorého milujeme, a preto sa aj sex pohybuje v úplne inej dimenzii ako pri náhodných partnerstvách na jednu noc.

Mnoho žien tvrdí, že najlepší sex zažili práve v období tehotenstva. Veľkou nevýhodou sú však deti, ktoré sexuálny život vôbec nezlepšujú. Partneri sú často vyčerpaní či nevyspatí a na sex nemajú chuť ani čas.

Pre spríjemnenie sexuálneho života navštívte aj tieto e-shopy:

69shop (NÁŠ TIP)→ 69shop (NÁŠ TIP)→
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
iSEXshop (ZĽAVY)→ iSEXshop (ZĽAVY)→
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Kondomshop (ZĽAVY)→ Kondomshop (ZĽAVY)→
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Love sexshop (ZĽAVY)→ Love sexshop (ZĽAVY)→
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt
Intímne Nákupy (ZĽAVY)→ Intímne Nákupy (ZĽAVY)→
⭐⭐⭐⭐⭐
Zobraziť produkt

4. Sex vo veku 40-50

Deti už vyrástli a nevyžadujú si toľko starostlivosti ako kedysi. Zrazu máte na seba viac času a to vám poskytuje priestor na nové zážitky. Obnovuje sa váš sexuálny apetít z mladosti. Už svoje telo dobre poznáte a viete, čo sa vám páči. V sexe vieme byť otvorení a povedať čo chceme a čo nie. Nevýhodou sú však časté manželské krízy či krízy stredného veku, ktoré sa v tomto období vyskytujú.

Čítajte aj: Ako prebudiť vo vzťahu sexuálny náboj?

5. Päťdesiat a viac

Pokiaľ žijete v stabilnom, harmonickom partnerstve, sex si dokážete naozaj vychutnávať. Takmer polovica párov vo veku 50+, má sex pravidelne aspoň raz do týždňa. V tomto období však väčšina žien prechádza menopauzou, kedy sa ženské libido výrazne znižuje. V tomto období sa začínajú prejavovať aj rôzne zdravotné problémy a tak mnohí ľudia na sex často zanevrú.

6. Sex po šesťdesiatke

Starší ľudia potvrdzujú, že sex v tomto období je kvalitný, pokojný, citlivý a plný nežností. Už nemajú starosti s deťmi ani pracovným zaťažením. Môžu to komplikovať zdravotné problémy a žiaľ v tomto veku už nemá každý človek partnera, s ktorým sa môže milovať.

Odporúčané

K téme

RYBY – horoskop na rok 2022 STRELEC – horoskop na rok 2022

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.