V čom sú skryté naše najväčšie tragédie? Tu sú príbehy niektorých z vás

Smútok
wallpaperdreams.com

Hľadáte stále šťastie a ženiete sa za jeho vidinou ako motýľ za falošným slnkom? Tomuto hľadaniu podriadite všetko svoje konanie a čo vás nakoniec čaká na konci úsilia? Často veľké sklamanie. Každý z nás má sny. Malé alebo veľké. Sú hnacím motorom. Bez nich by bol svet bez farieb. Potrebujeme ich, aby sme vykročili ďalej. Mnohokrát, keď sa obzrieme za seba, zisťujeme, že sme našu existenciu strávili len hľadaním. A po naplnení niektorých snov prichádzajú do života tragédie. Kruté sklamanie. To, čo sme si želali, nás neurobilo šťastnými. Čo ďalej?

Sen premenený na tragédiu

Podobný osud prežila aj Monika: S manželom sme snívali o krásnom domčeku na vidieku. Doslova sme sa hnali za našim snom. Robili sme obaja skoro 16 hodín denne len, aby sme si ho mohli dovoliť. Kvôli tomu som sa bála aj otehotnieť a často sme sa hádali. Mnohokrát sme boli vyčerpaní a unavení. Keď si konečne splnili sen, zistili, že sa za tie roky honby za svojou vidinou navzájom odcudzili. Jej muž si našiel priateľku, ktorej sa chodil zverovať. Monike sa zase zhoršil zdravotný stav. Nakoniec to skončilo rozvodom. Zostala som sama vo veľkom krásnom dome. V dedine som si nenašla priateľov a nezapadla som tam. Teraz sa pýtam, načo to bolo všetko?

Láska neláskavá

Ďalší podobný príbeh zažila Katka. Od puberty som bola zaľúbená do Petra. Zbožňovala som ho a jediným mojím snom bolo, aby sme sa vzali. On zo začiatku nemal záujem. Keď sme sa po rokoch opäť stretli, znova sa vo mne prebudili potlačené staré túžby. Tentoraz mi ich opätoval. Chodili sme spolu a ja som bola konečne šťastná. Splnil sa mi predsa sen! Keď sme sa vzali, vykľul sa z neho násilník. Bil ma skoro každý deň. Prešla som si peklom na zemi, kým som konečne našla silu od neho odísť.

Prečo prichádzajú tragédie, keď sa nám splnia túžby? Dôležitá je totiž cesta naplňovania a nie samotný sen. Ďalšou príčinou býva, že mnoho skutočností, o ktorých si myslíme, že nás spravia šťastnými, sa premieňajú na pravý opak.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk